Koniec wakacji? Sezon turystyczny jeszcze się nie skończył!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Koniec wakacji? Sezon turystyczny jeszcze się nie skończył!
Zdjęcie ilustracyjneFoto: My Ocean Production/Shutterstock

Czy z początkiem września najlepszy czas na urlop już mija? Coraz więcej osób uważa, że jest wręcz przeciwnie. Potwierdzają to także osoby z branży turystycznej, wyliczając, że z roku na rok rośnie obłożenie hoteli i kwater poza tak zwanym sezonem.


kamper podróżowanie kemping biwak 1200.jpg
Wypoczynek w domku na kółkach. Reportaż "Mój kamper, moja wolność" [POSŁUCHAJ]

Oczywiście pandemia bardzo przystopowała rozwój branży, ale i tak sezon turystyczny w Polsce się wydłuża. Wrześniowe wyjazdy cieszą się powodzeniem, bo jest luźniej, ceny są niższe, a jednocześnie temperatura powietrza i wody wciąż zadowalająca. Krótko mówiąc: same plusy!


Posłuchaj

4:01
Urlop we wrześniu? Oczywiście! (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

– Zapotrzebowanie jest kolosalne! Gdybym miała 10 razy więcej miejsc, też wszystkie bym je zapełniła – potwierdza Olga Danko, przewodniczka sudecka i właścicielka agroturystyki w Karkonoszach. – Weekendy już od lat mam bardzo ożywione – dodaje.

– Początek września wcale nie jest końcem letniej turystyki rowerowej. Pogoda nadal sprzyja, wiele południowych kierunków jest bardzo atrakcyjnych właśnie w okresie jesienno-zimowym – zapewnia Adam Kozłowski, prowadzący internetowy wideokanał poświęcony rowerom i turystyce na dwóch kółkach. – To np. Włochy, Hiszpania, Grecja. Wiele osób wybiera się tam, aby potrenować, ale także na jakieś dłuższe wycieczki – wskazuje.

– To doskonały czas na wędrówkę od schroniska do schroniska. Widoki są absolutnie wyjątkowe, cisza, spokój, wychodzące zwierzęta – zapewnia Olga Danko. – Nie ma nic piękniejszego niż zachód słońca, niż rozgwieżdżone niebo w górach.


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Autor materiału reporterskiego: Kuba Witkowski
Data emisji: 01.09.2021
Godzina emisji: 11.46

pr

Polecane