Już nie tylko miska z wodą. Gdyński lokal wprowadził… menu dla psów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Już nie tylko miska z wodą. Gdyński lokal wprowadził… menu dla psów
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Yurii Onyshchenko

Miska z wodą dla psa w restauracjach od dawna jest już standardem. Jedna z pierogarni w Gdyni postanowiła pójść o krok dalej i wprowadziła do karty psie potrawy. – Nasi goście bardzo często odwiedzają nas z psami. Miło nam, że możemy je ugościć w ciekawszej formie – mówiła reporterce Polskiego Radia Gdańsk menadżerka lokalu Agnieszka Aleniewska. 


kot zwierzę podróżowanie wyjazd 1200.jpg
Czworonóg w podróży. Przygotowania w trzech krokach

Dla psich smakoszy

W menu dla czworonoga nie znajdziemy gotowej karmy z puszki, a specjalne kreacje wymyślone we współpracy z firmą zajmującą się gotowaniem tylko dla zwierząt. – W menu mamy cztery pozycje do wyboru, które bazują na kurczaku, indyku, wołowinie i jagnięcinie. Jest to karma gotowana, czyli nieuczulająca – wyjaśnia Agnieszka Aleniewska.

Posłuchaj

3:32
Ukłon w stronę właścicieli czworonogów. Potrawy dla psów w gdyńskiej restauracji (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

Posiłki dostosowane do potrzeb pupili

Właściciel pupila może wybrać jedną z trzech gramatur – dla małych, średnich i dużych psów. – Każda pozycja z karty menu jest przeznaczona dla konkretnego rodzaju psa. Mamy posiłek dla psów aktywnych, bazujący na wołowinie, która jest wypełniona żelazem, ale też posiłki niskokaloryczne dla psów, które muszą zadbać o linię – dodaje menadżerka gdyńskiej restauracji.  

Psiaki, tak jak ludzie, są w pełni obsługiwane przez kelnerów. Na początku dostają miskę z wodą oraz specjalną kartę, z której właściciele wybierają odpowiedni posiłek. Ceny dań zaczynają się od 15 złotych.

Żywienie psów dietą BARF, dr Joanna Zarzyńska/Nauka / Science SGGW

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Autorka materiału reporterskiego: Aleksandra Nietopiel (Polskie Radio Gdańsk)
Data emisji: 20.07.2021
Godzina emisji: 08.16

kr

Polecane