Ćwiczenia na luzie, czyli joga z alpakami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ćwiczenia na luzie, czyli joga z alpakami
AlpakiFoto: shutterstock.com/Nadia Kompan

Alpaki pochodzą z Ameryki Południowej, ale stają się coraz popularniejsze także w Polsce. Są trochę większe od owcy, łagodne i niezwykle miłe w dotyku. Hoduje się je dla wełny, czasami dla mięsa. Okazuje się jednak, że mogą być także wspaniałymi towarzyszami podczas ćwiczeń jogi.


zioła ziołolecznictwo medycyna naturalna 1200.jpg
Zioła – naturalne leki, które mogą nam pomóc

Dzięki swej niezwykłej, hipoalergicznej wełnie alpaki doskonale się czują także w naszym klimacie. Ich bardzo łagodny charakter powoduje, że znakomicie nadają się do pracy z dziećmi cierpiącymi na ADHD i z porażeniem mózgowym. Ostatnio zostały także "zatrudnione" do "pomocy" podczas plenerowych ćwiczeń jogi.


Posłuchaj

2:09
Ćwiczmy z alpakami! (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

– Joga z alpakami mimo wszystko propaguje aktywność fizyczną w kontakcie z otaczającym nas środowiskiem naturalnym. Głównym celem jest osiągnięcie wyjątkowej harmonii między ciałem, umysłem a otaczającą nas naturą – tłumaczy trenerka jogi Ewa Anna Andruszko. – Jednym słowem joga z alpakami wpływa bardzo pozytywnie na naszą strefę psychiczną, fizyczną i emocjonalną – dodaje.

– Pomysł przyszedł spontanicznie, ponieważ szukam spokoju i wyciszenia. A przebywając z moimi zwierzętami, mogę się zrelaksować – mówi Monika Przybył, właścicielka trzech alpak. – W dzisiejszych czasach taka joga to fantastyczny sposób na spędzanie czasu – wskazuje.

– Na sali musisz dokładnie wykonywać ćwiczenia, być skupiony, a tutaj nie trzeba się tak bardzo skupiać, jest więcej luzu, śmiechu. Po prostu spokój i relaks – potwierdza uczestniczka zajęć.


***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Marcin Kokolus
Data emisji: 01.07.2021
Godzina emisji: 06.24

pr

Polecane