Festiwal filmowy w Sandomierzu, czyli spotkania z optymizmem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Festiwal filmowy w Sandomierzu, czyli spotkania z optymizmem
Rynek Główny, Rynek, Stare Miasto w SandomierzuFoto: Shutterstock.com/Bartosz Dziugiel

W piątek 25 czerwca rozpoczyna się w Sandomierzu 18. Festiwal Filmów – Spotkań NieZwykłych. W ramach wydarzenia odbywają się nie tylko pokazy filmowe, ale także koncerty i spotkania z literaturą. 


materiały prasowe materiały prasowe

Jeden z festiwalowych segmentów zatytułowany jest "Małe szczęścia" – W obrębie tego cyklu mamy tylko dwa filmy: "Palm Springs" Maxa Barbakowa i "Nasz najlepszy rok" Cédrica Klapischa. Dwa optymistyczne filmy, bo nasz festiwal w założeniu jest imprezą optymistyczną, a nam optymizm, po tym, co się działo przez ostatnie piętnaście miesięcy, jest szczególnie potrzebny – ocenia Piotr Radecki, współorganizator 18. Festiwalu Filmów – Spotkań NieZwykłych w Sandomierzu. 

Posłuchaj

6:35
18. Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych w Sandomierzu. Jakie atrakcje czekają na publiczność? (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W sobotę nagrodę festiwalową – Kamień Optymizmu odbierze Janusz Gajos. – To nagroda dla aktora niezwykłego. Co jest dla nas niezwykle ważne, aktor przyjedzie do nas i będziemy mogli wręczyć wyróżnienie osobiście – przyznaje gość "Trójki przed południem" 


krzysztof kieślowski pap_1200.jpg
Niedziela z Krzysztofem Kieślowskim. 80. rocznica urodzin reżysera

Na festiwalu wręczana jest również nagroda dla reżyserów. W tym roku Korona Sandomierska trafi do Jana Komasy. To  signum temporis, bo ten artysta, mający na koncie cztery filmy, jest głosem pokolenia. To jest niezwykle ważne, chcemy pokazać, że widzimy młodych twórców, którzy patrzą na świat już trochę inaczej niż my, starsi o generację – zaznacza rozmówca Katarzyny Cygler. 

18. Festiwal Filmów – Spotkań NieZwykłych to także spotkania z literaturą dla najmłodszych. Jednym z gości, których będzie można spotkać w ogrodach przy Domu Długosza, będzie Michał Rusinek. Fragmenty jego książki będą czytać Magdalena Różczka i Andrzej Seweryn.  

Wśród koncertów przygotowanych dla publiczności znalazły się koncert Natalii Sikory oraz Jana Młynarskiego z towarzyszeniem Warszawskiego Combo Tanecznego, drugi z występów będzie kulminacją świętowania 18. urodzin festiwalu.

Jan Emil Młynarski_Warszawa/MOKOTOWSKI OBEREK - Warszawskie Combo Taneczne i Kapela Zdzisława Kwapińskiego

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Piotr Radecki (współorganizator 18. Festiwalu Filmów – Spotkań NieZwykłych w Sandomierzu)
Data emisji: 25.06.2021
Godzina emisji: 10.16

gs

Polecane