Nowoczesne technologie w dobie pandemii. Szansa dla kultury i sztuki?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowoczesne technologie w dobie pandemii. Szansa dla kultury i sztuki?
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ sdecoret

W dniach 8 i 9 czerwca odbędzie się druga edycja konferencji #CultureonLIVE. Poświęcona będzie zarówno podsumowaniu poprzedniego, trudnego roku i roli kultury w pandemii, jak i dyskusjom na temat dobrych praktyk i konieczności zadbania o dostępność realizowanych projektów, przyszłości zastosowania nowoczesnych technologii w realizacji wydarzeń kulturalnych oraz sposobów na budowanie relacji z odbiorcami w czasach społecznego dystansu.


Ai-Da robot artysta sztuczna inteligencja, FORUM 1200.jpg
Sztuczna inteligencja zastąpi artystów? Wystawa prac stworzonych przez robota


Drugiego dnia odbędą się warsztaty, w których udział pozwoli uczestnikom na rozwój kompetencji cyfrowych, podpowie gdzie i jak szukać dodatkowych źródeł finansowania oraz jak skutecznie budować swój wizerunek online. Wśród prelegentów będą m.in. Doris Sommer, Nancy K Baym, Frank Kimenai, Aleksandra Przegalińska, Michał Komar, Małgorzata Płysa, Agata Etmanowicz.


Posłuchaj

8:04
Konferencja Coultureon.live (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

– Miniony rok był dla kultury ciężki, bo nieprzewidywalny. Zmieniały się przepisy, zmieniały się ustalenia: jednego dnia można było wprowadzać widownię do budynków, drugiego już nie – mówi Marta Szadowiak, przedstawiciel jednego ze współorganizatorów imprezy. – Szczególnie trudny był to rok dla gatunków performatywnych, jak koncerty, teatry – dodaje.

Culture onLIVE – Jak branża muzyczna może wykorzystać czas pandemii?/YouTube MUSIC EXPORT POLAND


– Chcemy podsumować mijający rok i nie tylko narzekać, ale przede wszystkim wybierać to, co było dobre, lub to, co przyspieszyła pandemia: czyli choćby informatyzację w kulturze – wyjaśnia Trójkowy gość. – Zobaczyliśmy, że odbiorcy są nie tylko w miejscowościach, w których organizujemy wydarzenia artystyczne, ale nawet na drugiej półkuli. Można więc powiedzieć, że publiczność się otworzyła i poszerzyła. I teraz również warto o nią zadbać – wskazuje.

Odbywające się drugiego dnia warsztaty będą właśnie prezentacją praktyczną zmian i nowych możliwości. – Aleksandra Przegalińska, która wykłada na amerykańskich uniwersytetach, będzie mówiła o naszej przyszłości: jak rozszerzona rzeczywistość, sztuczna inteligencja być może będzie wpływała na odbiór kultury, odbiór rozrywki – zapowiada Marta Szadowiak. – Małgorzata Płysa odpowiedzialna za festiwal Unsound opowie, jak projektuje się festiwal z drugiego końca świata. Z kolei Agata Etmanowicz będzie mówiła o włączaniu osób z niepełnosprawnościami i organizacji wydarzeń dla wszystkich – wylicza.

Culture onLIVE – Nomadic World – How will culture operate in the future?/YouTube MUSIC EXPORT POLAND


***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Gabriela Andrychowicz
Data emisji: 07.06
Godziny emisji: 10.28, 10.35

pr

Polecane