"Nie do końca rozumiem moich kolegów z PO". Mucha o głosowaniu nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Uważam, że to zgubna polityka i moim koledzy z Platformy trochę się zagubili – skomentowała w Programie 3 Polskiego Radia Joanna Mucha, poseł z Polski 2050 mówiąc o sytuacji, która poprzedziła głosowanie na ratyfikacją ustawy przez Senat.

Senat bez poprawek przyjął w czwartek ustawę ratyfikacyjną związaną z wdrożeniem Funduszu Odbudowy UE. Wcześniej niespodziewanie senatorowie odrzucili poprawkę KO i PSL, która zakładała wprowadzenie do ustawy preambuły regulującej sposób wydatkowania środków z Funduszu Odbudowy.

posiedzenie senat free tt 1200 .jpg
Rząd zadowolony z senackiego głosowania ustawy ratyfikacyjnej. KO mówi o kłopotach technicznych senatorów

 Nie do końca rozumiem moich kolegów z PO, którzy zapowiadają najpierw głosowanie przeciwko Funduszowi Odbudowy, mówili o preambule, która jest dla ludzi niezrozumiała, a na końcu nie potrafili tego dowieźć do końca  powiedziała Joanna Mucha. Dodała, że "to zgubna polityka".

Pytana o problemy, które miały miejsce podczas czwartkowego odparła, że "stało się to, o czym powiedzieli moi koledzy  jakiś zbieg okoliczności, przypadek sprawił, że nie mogli zagłosować". Przytoczyła przy tym szereg problemów technicznych, które są związane z niestacjonarnym udziałem w posiedzeniach parlamentu.


Posłuchaj

14:39
Joanna Mucha o głosowaniu nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy i współpracy na linii Polska 2050 i PO (Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj także:

Gość audycji odniosła się również do dalszych planów ugrupowania Szymona Hołowni i ewentualnej współpracy z Platformą Obywatelską.  Trzymam kciuki za Platformę Obywatelską  zapewniła Mucha.

W dalszej części rozmowy poruszono temat zamieszania wokół wyboru kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Joanna Mucha (Polska 2050)
Data emisji: 28.05.2021
Godzina emisji: 08.45

st

Polecane