Rolnicy zaorali internet!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rolnicy zaorali internet!
Standardowe wsparcie dla małego gospodarstwa rolnego wynosi 100 tys. zł, a w przypadku gospodarstw ekologicznych - 120 tys. zł. Foto: Fotokostic/Shutterstock.com

Zaskakującą dużą grupę wielbicieli mają w internecie filmy i kanały prowadzone przez rolników. Nie tylko pokazują one codzienne życie i prace w gospodarstwach, ale również przekazują informacje techniczne (dotyczące np. kombajnu) lub porady (w jaki sposób naprawić kultywator). Co ciekawe, statystki pokazują, że spora część ich widzów to mieszkańcy miast!


senior seniorzy tablet technologia komputer 1200.jpg
Seniorzy w sieci

10 najpopularniejszych rolniczych kanałów na YouTubie ma łącznie ponad 2,5 mln subskrypcji i ponad 0,5 miliarda wyświetleń! Skąd się wziął ten fenomen, co takiego przyciąga w rolniczych filmikach? Tematem zajęli się nasi dziennikarze.


Posłuchaj

2:40
Rolnicze kanały na YT biją rekordy popularności (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

– Nasz kanał miał swój początek w czasie protestów rolniczych, które odbywały się m.in. w Szczecinie. Tam powstały pierwsze filmiki. Potem brat mnie namawiał: "Zacznijmy tworzyć coś swojego, rolniczego" – opowiada Łukasz Buchajczyk z Drawna w woj. zachodniopomorskim naszemu dziennikarzowi.

Natalia debiutuje na kanale! Zielone Żniwa czas start, czyli przygotowania/YouTube kuba buchajczyk


– Typowy mieszczuch może tu zobaczyć życie codzienne rolnika. Bo nie jest tak, że rolnikowi wszystko cały czas rośnie: musi pracować na to, co ma. Teraz np. borykamy się z suszą – tłumaczy Jakub Buchajczyk. – Pokazujemy też technologię naszych upraw, udoju, karmienia, pobierania paszy – dodaje.

– Naszym kanałem interesują się przede wszystkim rolnicy, ale jest też dużo osób z miasta, które z rolnictwem nigdy nie miały nic wspólnego – wylicza Łukasz Buchajczyk. – Największą popularnością cieszą się filmy pokazujące coś nowego, np. nowe nabytki. A jak jeszcze da się żonę w tle, to... – śmieje się jego brat Jakub.

Maszyna za PÓŁ MILIONA złotych, czyli Nowy Zakup 2021 praso-owijarki John Deere C441R/YouTube kuba buchajczyk


***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Mateusz Drozda
Autor materiału reporterskiego: Marcin Kokolus
Data emisji: 21.05.2021
Godzina emisji: 06.18

pr

Polecane