Kari Sál i Adam Bałdych na urodzinowym koncercie w Trójce [WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Wydany w styczniu tego roku album "Butterfly" Kari Sál i Adama Bałdycha łączy muzyczne klimaty Łemkowszczyzny, Islandii i Delty Missisipi. Tę eklektyczną i niezwykle intrygującą mieszankę stylistyczną w wersji live usłyszeliśmy w ramach obchodów 62. urodzin radiowej Trójki. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo! 

Ona to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, on – "cudowne dziecko skrzypiec". Łączy ich nie tylko miłość do muzyki, co przypomina, że uwielbienie sztuki może być świetnym paliwem do artystycznych i życiowych przygód.Kari Sál czerpie inspiracje z muzyki ludowej Łemków i Bojków Podkarpackich, wśród której wyrastała, a także ze współczesnej sceny muzyki elektronicznej. Zadebiutowała w 2017 roku albumem "Betesda", uznanym przez krytyków muzycznych za jedną z najciekawszych płyt roku.

Tegoroczny album "Butterfly" stworzyła i nagrała wraz z Adamem Bałdychem, który pierwsze koncerty dawał już jako 14-latek. Związany od ponad dekady z oficyną wydawniczą ACT z Monachium, jest uważany za muzycznego innowatora, który muzykę klasyczną łączy ze współczesnym językiem skrzypcowym oraz talentem improwizatorskim.

Kari Sál i Adam Bałdych na urodzinowym koncercie w Trójce Kari Sál i Adam Bałdych na urodzinowym koncercie w Trójce

***

Jak brzmi na żywo materiał z płyty "Butterfly" mogliśmy przekonać się 1 kwietnia 2024 roku – wspólny występ Kari i Adama był koncertową ozdobą 62. urodzin Trójki.


Polecane