W czerwcu gonimy króliczka. Teatr Druga Strefa startuje po pandemicznej przerwie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W czerwcu gonimy króliczka. Teatr Druga Strefa startuje po pandemicznej przerwie
TeatrFoto: Shutterstock/Fer Gregory

"Geometria propagandy" to tytuł sztuki inspirowanej "Alicją w Krainie Czarów", która będzie mieć premierę 4 czerwca w Teatrze Druga Strefa. Tego dnia warszawski teatr otworzy się dla publiczności, po przerwie spowodowanej pandemią. 

Miłośnicy teatru są już mocno spragnieni bezpośredniego kontaktu z tą formą sztuki. Za niecały miesiąc, a dokładnie 4 czerwca, będą oni mogli wybrać się do Teatru Druga Strefa na warszawskim Mokotowie, by zobaczyć "Geometrię propagandy", spektakl określany mianem "monodramu nowocyrkowego". 

– To opowieść zaczerpnięta z "Alicji w Krainie Czarów", której głównym bohaterem jest królik. Trafia on na Ziemię, by wykonać polecenie Królowej Kier, czyli zabrać ludzi do jej królestwa. Królik, w garniturze i pod krawatem, będzie kusił ludzi przedziwnymi rzeczami – zdradza zarys fabuły Sylwester Biraga, dyrektor Teatru Druga Strefa. 


Posłuchaj

6:29
Premiery i kontynuacje w Teatrze Druga Strefa (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+
"

Uwaga! PREMIERA!!!

Opublikowany przez Teatr Druga Strefa Czwartek, 29 kwietnia 2021

"Geometria propagandy" to jeden z punktów czerwcowego repertuaru Teatru Druga Strefa, w którym znajdą się również znane już niektórym widzom sztuki "Bette & Joan", "Czkawka" i "Puenty". Szykuje się też coś dla tych, którzy są skłonni obcować ze sztuką teatralną za pomocą laptopów, tabletów czy smartfonów. Trwają końcowe prace nad spektaklem online, "Ladacznica, czyli komedia o stereotypach". Jest to krótka forma, trwająca łącznie około 40 minut, można ją więc obejrzeć w całości na przykład w metrze czy autobusie, w drodze z domu do pracy lub z powrotem.

Teatr Druga Strefa jest jednym z najstarszych teatrów niepublicznych w Polsce, wywodzi się z nieformalnej grupy teatralnej, działającej od 1989 roku. Druga Strefa produkuje własne spektakle, a przy tym wspiera debiutantów oraz alternatywnych i niezależnych artystów. Teatr wystawia spektakle także poza granicami kraju, gdzie promuje polską kulturę. ​

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Gabriela Andrychowicz
Gość: Sylwester Biraga (aktor, reżyser, dyrektor Teatru Druga Strefa)
Data emisji: 11.05.2021
Godzina emisji: 10.31

kc

 

Polecane