Filmy dla smakoszy kina azjatyckiego. Platforma kinowa jest już dostępna w sieci

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Filmy dla smakoszy kina azjatyckiego. Platforma kinowa jest już dostępna w sieci
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com

Prawdziwa gratka dla fanów kina azjatyckiego. "Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków" na trwałe zagościł w przestrzeni internetowej. Wiele tytułów dostępnych będzie dla użytkowników przez cały rok. To jednak nie koniec niespodzianek, jakie przewidzieli organizatorzy.

Azjatyckie filmy od teraz dostępne są na jednej platformie internetowej. Za projekt odpowiedzialni są organizatorzy Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. – To spełnienie naszych marzeń o całorocznej działalności, o eksplorowaniu kina azjatyckiego, zarówno wśród tytułów premierowych jak i nieco starszych propozycji. Nie chcieliśmy przygotowywać bardzo dużej biblioteki, z gąszczem tytułów. Postawiliśmy na cykle tematyczne, które będą się zmieniać co kilka tygodni. To spójne pakiety filmów, traktujące o wybranym temacie. Z ich pomocą chcemy prezentować wycinek kinematografii lub dokonania wybranego twórcy – tłumaczyła Jagoda Murczyńska, jedna z organizatorek festiwalu. 

"

#posteroftheday #DirectedbyWomen Platforma VOD Piec Smaków w Domu to nie tylko wspaniała szansa na zaprezentowanie...

Opublikowany przez Pięć Smaków Wtorek, 6 kwietnia 2021

Pierwszy cykl

Pierwszy cykl jest już dostępny. Jego premiera miała miejsce 8 kwietnia o godzinie 10.00. – To cykl zatytułowany "Koreanki". Traktuje o bohaterkach współczesnego filmu w Korei. Będzie dostępny przez sześć tygodni, do 19 maja. Temat cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród krytyków jak i mediów. Prezentowane na platformie filmy powalają rzucić świeże spojrzenie na problemy dotyczące wielu z nas. To jednak przede wszystkim świetna filmowa robota. Doskonałe rzemiosło i oryginalne scenariusze – dodaje gość Ryszarda Jaźwińskiego. 


Posłuchaj

3:50
Azjatyckie filmy dostępne w sieci (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Kino Korei

– Propozycje koreańskie to nie tylko filmy obyczajowe. Kino Korei słynie z brawurowego łączenia ze sobą gatunków. Wśród prezentowanych przez nas tytułów znaleźć można wyłamujące się z konwencji kino niezależne, akcji, lub prezentujące Koreę Północną. To fenomenalne, porywające propozycje, które z pewnością spodobają się wielu widzom – zapewnia Jagoda Murczyńska. 

"

3, 2, 1... Start! Platforma VOD Pięć Smaków w Domu już działa! 🥳🥳🥳 Na stronie piecsmakow.pl/wdomu znajdziecie filmy...

Opublikowany przez Pięć Smaków Czwartek, 8 kwietnia 2021

Zbiór filmów

Szczegóły dostępne są na platformie Pięć Smaków. – Na stronie można znaleźć cały repertuar oraz pozycje, które wprowadzaliśmy do kin w poprzednich latach. Wszystkie z tych filmów będą dostępne w internecie przez cały czas – dodała. 

 

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Jagoda Murczyńska (Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków)
Data emisji: 08.04.2021
Godzina emisji: 12.47

zch

Polecane