Ptaki o inteligencji trzyletniego dziecka. Odwiedziny w papugarni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ptaki o inteligencji trzyletniego dziecka. Odwiedziny w papugarni
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com

Instytucje kultury pozostają zamknięte, jednak nie trzeba rezygnować z każdej rozrywki. Wybierając się na wiosenny spacer, można na przykład poszerzyć swoją wiedzę z biologii. Ciekawym miejscem może się ku temu okazać papugarnia. Jedna z nich działa w Zielonej Górze. Mieszkającymi na jej terenie ptakami opiekuje się miłośnik zwierząt, Sebastian Bysa. 

Posłuchaj

3:21
Mieszkańcy zielonogórskiej papugarnii (Trójka do Trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Mieszkańcy papugarni

– Największym miłośnikiem przytulania, ale też ogromnym łobuzem jest Romek. To największa papuga w papugarni. Zabiera nam wszystkie gąbki i inne przyrządy, które służą do utrzymania czystości tego miejsca. Fascynują go też wiertła, wiertarki i wszystkie inne błyszczące elementy. Jest młodą papugą, ma dopiero pięć lat. Ptaki z jego gatunku dożywają nawet osiemdziesięciu. Mam więc nadzieję, że spędzimy ze sobą jeszcze sporo czasu. Romek jest mocno związany. Poznaje bliskie osoby i potrafi okazać sympatię. Szacuje się, że takie papugi mają umysł około trzyletniego dziecka. Jest bardzo bystry i potrafi zaskoczyć – wyjaśnił właściciel. 

Miejsce, które rozwija 

Chętnych do odwiedzin nie brakuje. – Dzieci lubią to miejsce. Zachęca je do tego, by przebywać ze zwierzętami. Uczy też empatii i sympatii, nie tylko do ptaków – mówiła mama młodych odkrywców. 

– Papugi potrafią być jednak charakterne i się pogniewać. Najlepszym lekarstwem na papuziego focha jest przekupstwo. Najlepiej sprawdzają się smakołyki, a szczególnie orzeszki – podsumowuje pan Sebastian. 

TvZG.pl - W sobotę leć do Rio / Wiadomości Zielona Góra

zch


Polecane