Kidawa-Błońska: w ciągu ostatnich miesięcy decyzje rządu wielokrotnie były dla Polaków niezrozumiałe

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Ważne, żeby ludziom mówić prawdę. Rząd powinien wyjaśniać, dlaczego podejmowane są takie, a nie inne działania – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Małgorzata Kidawa-Błońska. Wicemarszałek Sejmu odniosła się w ten sposób do nowych zasad epidemicznych.

W związku z narastającą trzecią falą zakażeń koronawirusem rząd zdecydował o wprowadzeniu nowych obostrzeń przeciwepidemicznych. Zamknięte zostaną m.in. sklepy budowlane, salony usługowe, żłobki i przedszkola, zaostrzony ostanie limit wiernych w kościołach. Nowe obostrzenia będą obowiązywały od soboty.

Czytaj więcej

horban 663 twitter.jpg
"Trzy dni z rzędu po 30 tys. i system staje się niewydolny". Prof. Horban ostrzega: możemy zamknąć Polskę

Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła, że sytuacja w Polsce "jest naprawdę dramatyczna".  Miałam nadzieję, że rząd przygotuje nas na trzecią falę pandemii, bo był na to rok. Mamy tymczasem coraz więcej zachorowań  powiedziała wicemarszałek Sejmu.


Posłuchaj

13:53
Małgorzata Kidawa-Błońska o sytuacji pandemicznej w Polsce (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

"Ważne, żeby mówić prawdę"

Polityk Platformy Obywatelskiej stwierdziła również, że restrykcje są konieczne.  Ale muszą one być zrozumiałe dla Polaków i bezwzględnie przestrzegane. Nie można stosować obostrzeń, których nikt nie respektuje. To mija się po prostu z celem  oceniła Małgorzata Kidawa-Błońska.

 Przez te miesiące pandemii wielokrotnie decyzje rządu były niezrozumiałe dla Polaków, dlatego oni sceptycznie teraz do tego podchodzą. Ważne, żeby ludziom mówić prawdę. Rząd powinien wyjaśniać, dlaczego takie, a nie inne działania są podejmowane  dodała.

Czytaj więcej
sklep budowlany 1200 shutter.jpg
Zamknięte sklepy budowlane, salony fryzjerskie i przedszkola. Lista wprowadzonych zmian

Gość radiowej Trójki odniosła się także do czwartkowej konferencji premiera i ministra zdrowia, na której zostały ogłoszone nowe zasady epidemiczne. Wicemarszałek Sejmu stwierdziła, że "szef rządu boi się wyjść i powiedzieć: zrobiliśmy wiele rzeczy źle".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (PO)
Data emisji: 26.03.2021
Godzina emisji: 8.45

jp/mk

Polecane