Reklama

reklama

Lekcje WF w czasach koronawirusa to tylko teoria

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Lekcje WF w czasach koronawirusa to tylko teoria
Wielkim problemem społecznym jest obecnie spadek aktywności fizycznej dzieci, które poświęcają zbyt wiele czasu komputerom i smartfonom.Foto: shutterstock.com/O_Lypa

Nie odbywają się wcale, a jak już są, przerabia się na nich zagadnienia teoretyczne. Lekcje wychowania fizycznego od początku pandemii odbywają się wyłącznie zdalnie, a to wpływa zarówno na kondycję uczniów, jak i pracę nauczycieli.

Minusy WF-u online

Brak profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń, a przede wszystkim czujnego oka wuefisty sprawiają, że dla większości uczniów lekcje wychowania fizycznego stały się fikcją. – Nie można ćwiczyć w parku, np. uprawiać nordic walkingu. Musimy siedzieć w domu. Nie można zobaczyć się ze swoimi kolegami i koleżankami, twarzą w twarz. To jest największy minus WF-u online – mówi Daria Krajewska, uczennica jednego z warszawskich liceów. – Do tego dochodzi pogorszenie kondycji – dodaje.

Posłuchaj

1:52
Jak wyglądają "pandemiczne" lekcje WF-u w polskich szkołach? (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Ćwiczenia tylko na kserówkach

Strach przed zrobieniem sobie krzywdy przez dziecko w domu powoduje, że nauczyciele wysyłają kserówki albo filmiki do pracy zdalnej. – Spotykamy się z uczniami na każdej lekcji. Omawiamy zakres podstawy programowej wychowania fizycznego, ale teoretyczne. Nie ćwiczymy z uczniami na bieżąco, tylko zachęcamy do ćwiczeń, wysyłając im różne formy treningów, różne propozycje, z których oni potem mogą w dowolnym czasie skorzystać – tłumaczy Małgorzata Zalewska, nauczyciel wychowania fizycznego w XXII Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie.


"

Aktualne obostrzenia wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia zaczną obowiązywać od soboty 27 lutego. Sprawdź, czego dotyczą. 🔻 Więcej informacji ▶️ www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2685719

Opublikowany przez PolskieRadio24.pl Środa, 24 lutego 2021

Przed nami ogromna praca

No właśnie – mogą, ale nie muszą. Zdalne lekcje WF będą miały konsekwencje w przyszłości. – Niestety jako społeczeństwo będziemy mieli ogromny problem z tym, żeby uruchomić nasze dzieci, zmobilizować je ponownie do aktywności fizycznej. Rówieśnicy, kontakt z człowiekiem, radość, wspólne przeżywanie sportu – to zostało tym dzieciom zabrane – ubolewa wuefistka. – Będzie to ogromna praca – nasza, nauczycieli, ale i przede wszystkim rodziców, żeby jednak zadbać o to, aby dzieci jak najwięcej się ruszały – podkreśla.

Domowa lekcja WF dla uczniów klas IV-VIII cz.II/Biegam Bo Lubię

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Piotr Łodej
Autor materiału reporterskiego: Lucjan Ołtarzewski
Data emisji: 26.02.2021
Godzina emisji: 06.49

kr

Polecane