Muzea przeżywają oblężenie, również te nietypowe

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Od ponownego otwarcia muzeów i galerii minęło już kilka dni. Zainteresowanie malarstwem, rzeźbą i szeroko pojętą kulturą wizualną nadal nie słabnie. Przed większością instytucji obserwować można ustawiające się kolejki chętnych. Jakie atrakcje czekają zwiedzających na mniej oczywistych wystawach?

Pierwszego dnia na wejście do oddziałów Muzeum Narodowego czekały tysiące osób. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się placówki proponujące bardziej sprofilowaną ofertę. Galerie przyciągają chętnych nietypowymi propozycjami, dopasowanymi do ich zainteresowań i nie narzekają na brak popularności. Co oferują? 

piłsudski_wystawa_forum_1200.jpg
Zagościć u Marszałka. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza

Muzeum Neonów

– Muzeum było otwarte przez 3,5 godziny. W tym czasie odwiedziło nas ponad 200 osób. To bardzo dobry wynik. Tym bardziej że jesteśmy specyficznym miejscem, zlokalizowanym daleko od centrum. Cieszymy się, że mimo przerwy głód zwiedzania towarzyszy naszym gościom – mówi Witold Urbanowicz z Muzeum Neonów w Warszawie. – Nasza działalność poświęcona jest starym reklamom świetlnym z PRL-u. Odwiedzający mogą zobaczyć je z bliska i podziwiać efekty, kształty i kroje pisma. W kolekcji mamy ponad sto neonów – dodaje.

"

Neon „Księgarni im. Stefana Żeromskiego” zostaje ! Charakterystyczny neon to jedna z najstarszych zachowanych reklam...

Opublikowany przez Neon Muzeum Piątek, 20 listopada 2020
"

Muzeum Be Happy

– Jesteśmy muzeum, które znacząco wyłamuje się ze schematów. Dużą jego częścią, jesteśmy my sami. Zwiedzający mają do dyspozycji kilkadziesiąt scenerii, na tle których mogą wykonać niepowtarzalne zdjęcia i przenieść się w świat np. jednorożców czy owocowych huśtawek – opowiada Kacper Kleban, kierownik Muzeum Be Happy Warszawa.

"

You go girl 💃 #GRLPWR Przypominamy, że jesteśmy otwarci ✅ Zapraszamy 7 dni w tygodniu w naszych wszystkich...

Opublikowany przez Be Happy Museum Środa, 3 lutego 2021

Posłuchaj

2:48
Oblężenie w muzeach (Trójka do Trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

iwaszkiewicz_wystawa_FORUM_1200.jpg
W Byszewach powstanie izba pamięci Jarosława Iwaszkiewicza

Muzeum Geologiczne

– Zależy nam na bezpieczeństwie zwiedzających. Zgodnie z obowiązującymi przepisami możemy przyjąć naraz sześćdziesiąt osób. Ten limit wypełnił się już w ciągu pierwszych dwudziestu minut. W muzeum można obejrzeć szkielety zwierząt plejstoceńskich, np. mamuta, nosorożca, niedźwiedzia oraz dinozaura Dyzia – wylicza Magdalena Sidorczuk, kierownik Muzeum Geologicznego.

"

Widzimy, że Wy również tęskniliście za nami - wystarczyło 20 minut, aby wyczerpać limit osób na sali 😁 Ale pamiętajcie, jesteśmy otwarci do 15!

Opublikowany przez Muzeum Geologiczne Niedziela, 7 lutego 2021

Muzeum Komputerów i Gier

– Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że chętnych nie brakowało. Oferujemy bilety całodniowe. Nasze muzeum jest bardzo interaktywne, nikt nie wychodzi stąd po pięciu minutach. Wszyscy jesteśmy nerdami. Zbieramy stare komputery, gry i konsole. Odwiedzają nas rodzice z dziećmi. Dzięki ekspozycjom mogą pokazać im, jak oni kiedyś spędzali wolny czas – podsumowuje Mariusz Murawski, menadżer warszawskiego Muzeum Komputerów i Gier.

"

Zaczynamy! Nareszcie będzie można wrócić :) Do zobaczenia!

Opublikowany przez Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier Poniedziałek, 1 lutego 2021
"
"

Otwarcie pozostałych placówek kulturalnych planowane jest na piątek, 12 lutego. Swoją działalność wznowią m.in. kina, teatry i filharmonie. 

*** 

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Autor: Piotr Łodej
Autorka materiału reporterskiego: Sylwia Gostur
Data emisji: 11.02.2021
Godzina emisji: 14.37

zch

Polecane