"Teraz jest czas, żeby mówić, co ma się do zaoferowania Polakom". Zandberg o próbie jednoczenia opozycji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Teraz jest czas, żeby mówić, co ma się do zaoferowania Polakom". Zandberg o próbie jednoczenia opozycji
Adrian ZandbergFoto: PR

– Spór polityczny, w najbliższym miesiącach, to będzie spór o to, jak ta Polska ma wyglądać, jak ma wyglądać polska gospodarka, polski rynek pracy – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Adrian Zandberg z Lewicy Razem. 

Szef PO Borys Budka i prezydent Warszawy, wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski, zaproponowali stworzenie "Koalicji 276", czyli platformy współpracy opozycji: KO, Polski 2050 Szymona Hołowni, Lewicy i PSL.

Chwedoruk.jpg
"Nic nowego w sensie jakościowym". Prof. Rafał Chwedoruk o "Koalicji 276"

Posłuchaj

12:10
Adrian Zandberg: teraz jest czas, żeby przedstawiać te propozycje, teraz jest czas, żeby mówić o tym, co ma się do zaoferowania Polakom, Lewica to robi (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
 

 Komentując apele dotyczące konieczności zjednoczenia opozycji, Zandberg uznał, że rozmowy o ewentualnej koalicji powinny odbywać się po, a nie przed wyborami. – W demokracji jest tak, że partie polityczne konkurują ze sobą, na programy, na wizje Polski, stają do wyborów, a potem się patrzy, kto ile głosów zdobył i w oparciu o te realne mandaty formuje się jakąś większość rządzącą. My tak na to patrzymy – powiedział. 

– Teraz jest czas, żeby przedstawiać te propozycje, teraz jest czas, żeby mówić o tym, co ma się do zaoferowania Polakom, Lewica to robi – stwierdził. 

Salon Polityczny Trójki - Adrian Zandberg/Polskie Radio

***

Audycja: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Adrian Zandberg (Lewica Razem)
Data emisji: 08.02.2021
Godzina emisji: 08.45

kb/kr

Polecane