Biedroń: mamy jedno z najbardziej restrykcyjnych praw aborcyjnych na świecie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Biedroń: mamy jedno z najbardziej restrykcyjnych praw aborcyjnych na świecie
Robert Biedroń był gościem Salonu Politycznego Trójki.Foto: PR

– Polska ma jedno z najbardziej restrykcyjnych praw na świecie dotyczących aborcji. Oburzające jest to, że to mężczyźni decydują o losie kobiet – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Robert Biedroń, eurodeputowany, prezes partii Wiosna.

1200_TK_Forum.png
Uzasadnienie wyroku TK ws. aborcji. Zobacz treść dokumentu

Trybunał Konstytucyjny opublikował w środę uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października ub.r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. 

Zdaniem Roberta Biedronia "w momencie, gdy ludzie masowo tracą pracę i boją się o los swojej rodziny, politycy PiS zajmują się ograniczaniem prawa kobiet do decydowania o swoim życiu i zdrowiu". – Jeżeli prezes TK wydaje taki wyrok na kobiety, to musi się liczyć z konsekwencjami. Kobiety mają równe prawa i stąd to oburzenie – powiedział prezes partii Wiosna.


Posłuchaj

14:08
Robert Biedroń: Jeżeli prezes TK wydaje taki wyrok na kobiety, to musi się liczyć z konsekwencjami. (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Zdaniem gościa Polskiego Radia "mamy katastrofę demograficzną – najmniej urodzeń dzieci od 15 lat, najwięcej zgonów od czasu II wojny, więc może pan Kaczyński i pani Przyłębska zaczęliby zajmować się prawdziwymi problemami, a nie podnosili rękę na kobiety".  - Polska ma jedno z najbardziej restrykcyjnych praw na świecie dotyczących aborcji. Oburzające jest to, że to mężczyźni decydują o losie kobiet – stwierdził.

– Policja jest od tego, żeby chronić. Chciałbym żyć w państwie, w którym każdy – bez względu na poglądy - będzie miał poczucie bezpieczeństwa ze strony organów władzy. Dobra polityka społeczna – budowa żłobków i przedszkoli, budowa mieszkań wspierana przez państwo, to jest propozycja Lewicy na problemy demograficzne. IV RP okazała się brunatna pod flagą PiS i chciałbym budować V RP, która będzie otwarta, europejska, z dobrą edukacją – dodał. 

Salon Polityczny Trójki - Robert Biedroń/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak 
Gość: Robert Biedroń (eurodeputowany, prezes partii Wiosna)
Data emisji: 28.01.2021
Godzina emisji: 8.45

dn/kr

Polecane