Jerzy Maksymiuk. Spotkanie wysokiego ryzyka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jerzy Maksymiuk. Spotkanie wysokiego ryzyka
Jerzy Maksymiuk i Katarzyna StoparczykFoto: Renata Szewczak

To spotkanie wysokiego ryzyka. Bo jak rozmawiać z kimś, kto jednocześnie mówi, dyryguje i próbuje wyrwać się do stojącego w kącie studia pianina? Tym razem Katarzyna Stoparczyk rozmawia z nieokiełznanym, nieprzewidywalnym, a jednocześnie charyzmatycznym i genialnym artystą dyrygentem Jerzym Maksymiukiem. 

Rozmówca Katarzyny Stoparczyk jest jednym z najbarwniejszych, najbardziej charyzmatycznych i bez pamięci zakochanych w muzyce dyrygentów świata.


myslidziecka 357 1200.JPG
Mariusz Bonaszewski: jestem człowiekiem chaotycznym

Sam o sobie mówi tak: "Nie wstydzę się ruchu. Wyskakuję do góry, a potem przyklękam. Bo jak ugnę nogi w kolanach w błagalnym geście, to muzycy dają z siebie wszystko! I nie zgrywam się. Ja naprawdę taki jestem i naprawdę cały czas żyję muzyką, ale być może pewnym zaskoczeniem będzie fakt, że nie tylko klasyczną".


Posłuchaj

48:04
Jerzy Maksymiuk w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Gość Katarzyny Stoparczyk wyjaśnia słuchaczom Trójki, dlaczego jest... "jednorazowy". Mówi też, jak przedstawiał się kiedyś i jak przedstawia się obecnie. Opowiada również o trudnym dzieciństwie, wspomina czasy, gdy nagrywał muzykę filmową w Trójkowych studiach i wyjawia, dlaczego wykupił... cały nakład jednej ze swoich płyt! 

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Jerzy Maksymiuk (dyrygent)
Data emisji: 28.11.2020
Godzina emisji: 13.08

Polecane