Maria Sadowska: jestem dawcą wyobraźni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Maria Sadowska: jestem dawcą wyobraźni
Piosenkarka wykonująca muzykę jazz, pop, funk i elektroniczną, a także scenarzystka i reżyser filmowy Maria SadowskaFoto: PAP/Rafał Guz

– Daję ją wszystkim, którzy chcą ją ode mnie wziąć – deklaruje rozmówczyni Katarzyny Stoparczyk. Skąd tyle jej ma? – Biorę ją z kosmosu. Dostałam taki kurek, zawór w głowie. Odkręcam sobie i mam bezpośrednie połączenie – opisuje Maria Sadowska.

PAP Adam Sztaba 1200.jpg
Adam Sztaba o swoich fascynacjach i wytrwałości w dążeniu do celu

Jak przyznaje gość "Myślidziecka 3/5/7" zawsze żyje trochę w przestrzeni rzeczywistej, a trochę w swojej głowie. Dzięki temu wszystko, na co patrzy, staje się dla niej inspiracją. Było tak np. z piosenką "Marakeczi", do której najpierw powstała pierwsza zwrotka, a kolejne elementy dojrzewały przez następne miesiące. – Robiłam inne rzeczy, zajmowałam się innymi sprawami, nie myślałam o niej, ale moja podświadomość wciąż nad nią pracowała. Potem przychodzi taki dzień, że piszę 10-12 zwrotek i wybieram te najlepsze – przyznaje artystka. 


Posłuchaj

50:31
Maria Sadowska: nie jestem kimś, kto mocno stąpa po ziemi (Myślidziecka 3/5/7/)Trójka
+
Dodaj do playlisty
+

 

Maria Sadowska - Marakeczi (Lyric Video) ft. Leszek Możdżer/MariaSadowskaVEVO

Jak Maria Sadowska spędzała czas, gdy miała naście lat i była znana wśród rówieśników jako Srebrna jaskółka? – Odbywały się w naszym lesie bitwy pomiędzy plemionami. Miałam wtedy 12 lat. Wynika z tego, że zawsze byłam waleczna i bojowa – wspomina ze śmiechem Maria Sadowska. 

Wyreżyserowała filmy "Dzień kobiet" i "Sztuka kochania". Ostatnio nagrała swój najnowszy album "Początek nocy", a także z zespołem No Logo stworzyła projekt pt. "Symfonia Małego Miasta". 


***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość:  Maria Sadowska (wokalistka, scenarzystka i reżyserka filmowa)
Data emisji: 19.12.2020
Godzina emisji: 13.07

gs

Polecane