Rezerwat: reaktywacja!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rezerwat: reaktywacja!
Z drugiego, wydanego w 1987 roku, albumu grupy Rezerwat zatytułowanego "Serce" pochodzi m.in. kultowy utwór "Zaopiekuj się mną" Foto: mat. promocyjne

Na początku lat 80. gitarzysta Wiktor Daraszkiewicz zakładał łódzką grupę Rezerwat. Później przez wiele lat był związany z zespołem Proletaryat. Teraz muzyk postanowił reaktywować Rezerwat w jego oryginalnym składzie.

Rezerwat należał do najbardziej znanych zespołów rockowych lat 80., a ich utwór "Zaopiekuj się mną" należy do największych hitów tamtych czasów, do dziś jest grany i rozpoznawalny. W późniejszych latach grupa często zmieniała skład, zawieszała działalność, powracała. Wkrótce ma znowu zacząć grać – w oryginalnym składzie. 


Posłuchaj

7:38
Wiktor Daraszkiewicz o reaktywacji grupy Rezerwat (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

– Na początku tego roku zaskoczyła nas przedwczesna śmierć Andrzeja Adamiaka, z którym zakładaliśmy Rezerwat [basista i wokalista zmarł 8 kwietnia, w wieku 60 lat – red.]. Spotkaliśmy się w starym składzie, wspominaliśmy Andrzeja, historię zespołu, nasze dokonania – opowiada Wiktor Daraszkiewicz. – I stwierdziliśmy, że warto reaktywować zespół Rezerwat, aby pograć stare numery z pierwszych płyt: te bardziej rockandrollowe, które miały pazur – dodaje.

W nowym-starym Rezerwacie nieżyjącego wokalistę Andrzeja Adamiaka ma zastąpić Zbyszek Bieniak z OZ Jary, a skład uzupełni basista Kacper z Proletaryatu. – Jest więc szansa, że koncert czy nowe nagrania naszego zespołu będą miały sens. I będą się podobały – dodaje Wiktor Daraszkiewicz.

Zaopiekuj się mną. Ostatnie wykonanie koncertowe z Andrzejem Adamiakiem/YouTube Polskie Radio Łódź

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Gość: Wiktor Daraszkiewicz (gitarzysta, członek grupy Rezerwat)
Prowadzą: Łukasz CiechańskiMałgorzata Łukowska
Data emisji: 27.10.2020
Godzina emisji: 7.43

pr

Polecane