"Od lat nie były aktualizowane". Rabiej o podwyżkach opłat parkingowych w Warszawie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Od lat nie były aktualizowane". Rabiej o podwyżkach opłat parkingowych w Warszawie
Zastępca prezydenta Warszawy Paweł RabiejFoto: PAP/Andrzej Lange

– Może nie jest to najbardziej szczęśliwy moment, ale biorąc pod uwagę, ile miasto straciło na covidzie, a są to olbrzymie kwoty, które musimy inwestować między innymi w działalność szpitali czy publiczną ochronę zdrowia (...), pewna korekta jest jednak potrzebna – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.

W ramach zmian w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego warszawscy urzędnicy proponują opłatę abonamentową za pierwszy samochód w gospodarstwie domowym pozostawić na niezmienionym poziomie, tj. 30 zł rocznie, natomiast opłatę abonamentową za każdy kolejny samochód w gospodarstwie domowym podnieść do 1200 zł rocznie.


Posłuchaj

13:56
Paweł Rabiej: podwyżki opłat parkingowych w Warszawie konieczne (Salon Polityczny Trójki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Opłaty parkingowe w Warszawie nie były aktualizowane od kilkunastu lat. Może nie jest to najbardziej szczęśliwy moment, ale biorąc pod uwagę, ile miasto straciło na COVID-19, a są to olbrzymie kwoty, które musimy inwestować między innymi w działalność szpitali czy publiczną ochronę zdrowia i też porównując koszt parkowania w innych miastach w Polsce, który jest prawie dwukrotnie wyższy niż w Warszawie, wydaje mi się, że pewna korekta jest jednak potrzebna – mówił Paweł Rabiej w "Salonie Politycznym Trójki".

– Czas jest naprawdę trudny, dlatego dzisiaj bez takiego solidarnościowego spojrzenia nie sposób z niego wyjść – argumentował wiceprezydent Warszawy. – Natomiast równolegle przecież my obniżamy, czy też zwalniamy z opłat parkingowych personel medyczny, który musi dojechać do szpitali. Dlatego bierzemy pod uwagę też te kwestie – dodał gość Programu 3 Polskiego Radia.

Trudno dostać się do lekarza pierwszego kontaktu

Wiceprezydent Warszawy, odpowiedzialny za zdrowie, zaapelował też o nielekceważenie pierwszych objawów zakażania koronawirusem. Według niego, do stołecznych szpitala trafia wiele osób, które zbagatelizowały te objawy.

Rabiej przyznał, że trudno dostać się do lekarza pierwszego kontaktu, a punkty, w których pobierane są wymazy do badania, pracują za krótko, niektóre po parę godzin dziennie.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Rabiej (wiceprezydent Warszawy)
Data emisji: 15.10.2020
Godzina emisji: 8.45

mg/ml


Polecane