Horała o CPK: bez tej inwestycji możemy mieć potężny problem z przyszłą obsługą ruchu lotniczego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Horała o CPK: bez tej inwestycji możemy mieć potężny problem z przyszłą obsługą ruchu lotniczego
Marcin HorałaFoto: PR

– Centralny Port Komunikacyjny jest nie tylko opłacalny, ale i niezbędny – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK.

Posłuchaj
12:56 PR3_Salon_2020_06_19-08-12-54.mp3Marcin Horała: inwestycja w CPK jest nie tylko opłacalna, ale i niezbędna (Salon polityczny Trójki)

– Przekonanie o tym, że CPK będzie dobrą inwestycją, opiera się na biznesplanie badanym przez jedną z firm "wielkiej czwórki". Stopa zwrotu potwierdzona tym badaniem to 10 proc. rocznie – powiedział w radiowej Trójce Marcin Horała. Dodał, że przekonanie takie potwierdzają też analizy rynku lotniczego.

cpk 1200.jpg
Marcin Horała: CPK daje szanse na przyciągnięcie miliardowych inwestycji do Polski

Inwestycja opłacalna i niezbędna

– Mówimy o inwestycji, która będzie uruchomiona za 7 lat i na dziesiątki lat – podkreślił Marcin Horała. Dodał, że nieprzewidywalne zdarzenia, takie jak obecnie trwająca pandemia są wliczane w plan budowy inwestycji poprzez średnie. – Trzeba założyć, że raz na jakiś czas dzieje się coś nieprzewidywalnego, trzeba bazować na średnich z długich okresów – zaznaczył pełnomocnik rządu ds. CPK.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Inwestycja w CPK jest nie tylko opłacalna, ale i niezbędna. Gdybyśmy jej nie przeprowadzili, za ok. 10 lat mielibyśmy potężny problem z obsługą ruchu lotniczego w Polsce – ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marcin Horała (pełnomocnik rządu ds. budowy CPK)
Data emisji: 19.06.2019
Godzina emisji: 8.13

pg/ml

Polecane