Krzysztof Gawkowski: to nowy czas w historii polskiej lewicy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Krzysztof Gawkowski: to nowy czas w historii polskiej lewicy
Była to jedyna możliwa decyzja, patrząc na presję, która była na ulicach - powiedział Krzysztof Gawkowski, komentując prezydenckie weto ws. ustawy medialnejFoto: PR

– Formalnie proces tworzenia Nowej Lewicy już się rozpoczął. Prawnie, będzie to w momencie zarejestrowania jej przez sąd. Mamy pewien cel z Partią Razem - w 2023 roku wystartować w wyborach parlamentarnych i sięgnąć po władzę – powiedział w radiowej Trójce Krzysztof Gawkowski, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy.

Posłuchaj

Krzysztof Gawkowski m.in. o konsolidacji lewicy (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Sojusz Lewicy Demokratycznej i Wiosna podjęły decyzję o zjednoczeniu pod nazwą Nowa Lewica. Liderzy obu partii poinformowali o tym po odbywających się równocześnie w Warszawie konwencjach SLD i Wiosny.

– Tworzymy nową partię i to jest historyczna sprawa. Coś się kończy, coś się zaczyna, to nowy czas w historii polskiej lewicy. Mamy 51 parlamentarzystów, to świetne grono ludzi z różnych środowisk, ale wszyscy w zgodzie. Formalnie proces tworzenia Nowej Lewicy już się rozpoczął. Prawnie, będzie to w momencie zarejestrowania jej przez sąd – mówił przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy.

– Mamy pewien cel z Partią Razem – w 2023 roku wystartować w wyborach parlamentarnych i sięgnąć po władzę. Będziemy mieli wspólnego kandydata na prezydenta, mamy wspólny klub parlamentarny, ale Nowa Lewica i Partia Razem jako byty będą osobne – powiedział Krzysztof Gawkowski.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość radiowej Trójki odniósł się również do sprawy Mariana Banasia. – Długo konsultowaliśmy nasz projekt i wszystko wskazuje na to, że jedyna droga na postawienie M. Banasia przed Trybunałem Stanu, to droga, która nawiązuje do możliwości popełnienia przestępstwa w związku ze złożeniem fałszywego oświadczenia majątkowego, gdy był ministrem finansów. Wierzę, że przedstawiciele PiS będą chcieli podpisać nasz wniosek. Lewica kładzie na tacy projekt i mówi: "pomożemy" – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Krzysztof Gawkowski (przewodniczący Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy)
Data emisji: 17.12.2019
Godzina emisji: 8.13

dn/ml

Polecane