Andrzej Dera: sędziowie zaangażowali się w spór polityczny. Powinni mieć dystans
– Postulat o dymisję Zbigniewa Ziobro, wychodzący ze strony sędziego, to działalność polityczna. Ja takich zachowań nie toleruję – mówił w radiowej Trójce Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta. – Sędziowie zaangażowali się w spór polityczny. Nie od tego są – powinni mieć dystans, umiar, a jakaś część tych sędziów nie potrafi tego zrobić – podkreślił Andrzej Dera.
Andrzej Dera
Foto: PR
Gość radiowej Trójki komentował echa sprawy dymisji wiceministra sprawiedliwości w świetle doniesień medialnych o zorganizowanym procederze hejtowania, dyskredytowania i szkalowania niektórych sędziów w mediach społecznościowych.
– Jeżeli urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości inspirowali do ataków na sędziów krytycznie nastawionych do reformy sądownictwa, to te osoby nie powinny pracować w ministerstwie – powiedział Andrzej Dera. – Dymisja wiceministra jest adekwatna do sytuacji – podkreśłił.
Prezydencki minister zauważył, że "to było robione w grupie zamkniętej, w grupie kolegów, sędziów". – Środowisko sędziowskie ma poważny problem, skoro tak się zachowują – dodał prezydencki sekretarz stanu.
– Pamiętam sędziego, który zabiera drugiemu pieniądze, a potem Sąd Dyscyplinarny stwierdza, że może dalej orzekać, sędziów, którzy po pijanemu jeżdżą samochodami, sędziów, którzy umawiają się z innymi redaktorami, żeby atakować rząd. Coś w tym środowisku jest bardzo niedobrego – podkreślił Andrzej Dera.
Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki"