Piotr Müller, rzecznik rządu: my jesteśmy partią wolności

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piotr Müller, rzecznik rządu: my jesteśmy partią wolności
Rzecznik rządu Piotr MüllerFoto: PR

– Lewica chce narzucać pewne wzorce funkcjonowania społecznego. My jesteśmy partią wolności, my chcemy, żeby to rodzice decydowali o wychowaniu swoich dzieci – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu.

Posłuchaj

Piotr Müller: zawsze do sondaży, szczególnie przedwyborczych, podchodzę sceptycznie (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

W sobotę w Płocku przeszedł pierwszy w tym mieście Marsz Równości. O tym i innych działaniach środowisk lewicowych mówił w "Salonie politycznym Trójki" Piotr Müller.

– To się odnosi do wszystkich działań lewicy, która chce narzucać pewne wzorce funkcjonowania społecznego. My jesteśmy partią wolności, my chcemy, żeby to rodzice decydowali o wychowaniu swoich dzieci, o tym, co dzieje się w szkole, a nie żeby ktoś odgórnie narzucał jakieś zajęcia dodatkowe dla swoich dzieci czy inne działania w szkołach – rzecznik rządu.

Jak zauważył, właśnie lewicowe postulaty mogą zaszkodzić największemu blokowi opozycyjnemu, Koalicji Obywatelskiej. – Myślę, że Platforma Obywatelska ma problem z lewicą, bo lewica licytuje się na skrajności ideologiczne, a Platforma wchodzi trochę na to pole, ale jednocześnie boi się, żeby nie wejść za mocno, bo pamięta sytuację z wyborów do Parlamentu Europejskiego i wie, że jeśli ta bariera lewicowości zostanie przekroczona, to grozi im po prostu odpływ centrum, które wtedy wybiera Prawo i Sprawiedliwość – podkreślił Piotr Müller.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Początek tygodnia to także nowe wyniki sondażowe, z których wynika, że Prawo i Sprawiedliwość wciąż cieszy się znacznym poparciem. Oznacza to, że kontrowersje związane z lotami marszałka Marka Kuchcińskiego nie wpłynęły znacząco na wyniki badań opinii społecznej.

– Obywatele doskonale wiedzą, że wokół tej sytuacji napędzono pewnego rodzaju emocjonalny styl polityczny. Politycy również w poprzednich latach korzystali z lotów samolotami w ramach oficjalnych delegacji, różne to emocje wywoływało. Myślę, że Polacy tak naprawdę chcą oceniać to, jakie są dla nich skutki funkcjonowania rządu. A to są konkrety przewijające się czy w programach społecznych, czy w obniżce podatku dochodowego - mówił rzecznik rządu.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Piotr Müller (rzecznik prasowy rządu)
Data emisji: 12.08.2019
Godzina emisji: 8.14

jmo/mk

Polecane