Polskie nadzieje na Oscara

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polskie nadzieje na Oscara
Joanna Kulig, zdjęcie z planu filmu "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego Foto: mat. pras./Kino Świat

Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej odbędzie się w Los Angeles 24 lutego. Dziś natomiast, ok. godz. 14.00 polskiego czasu poznamy wszystkich nominowanych.

Posłuchaj

Polskie szanse na Oscara (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Przy tej okazji będą wypowiadane tytuły filmów znanych już z naszych ekranów, jak np. "Vice", "Narodziny gwiazdy", "Roma" czy "Bohemian Rhapsody". Zapewne nie zabraknie produkcji, które dopiero będą miały swoją polską premierę. Nas jednak najbardziej interesują potencjalne polskie akcenty.

– Po wszystkich dotychczasowych sukcesach "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego nie wyobrażam sobie, żeby mogło go zabraknąć wśród nominacji w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny – powiedział Ryszard Jaźwiński. Jak do tego podchodzi sam reżyser? – Lepiej się nie nakręcać, bo potem, jak film nie zdobędzie nagrody, to będzie medialna histeria. Czy on wygra czy nie, to nadal będzie ten sam film – dodaje Paweł Pawlikowski.

Nominacja aktorska może trafić się również Joannie Kulig, która wywołuje teraz entuzjazm w USA. W Polsce mocno za nią trzyma kciuki aktorka Agata Kulesza. – Jest zachwycona Los Angeles, ale tęskni za Polską. To jest aktorka, która ma ogromną szansę tam zaistnieć, bo jest kompletnie inną dziewczyną i ma do zaproponowania bardzo wiele – powiedziała Agata Kulesza.

Jakie jeszcze polskie produkcje mają szansę na nominację do Oscara? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Piotr Baron
Autor materiału: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 22.01.2019
Godzina emisji:
11.18

kg/ml

Polecane