Rowerem wzdłuż polskiej granicy. Rozmowa z Remigiuszem Küblerem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rowerem wzdłuż polskiej granicy. Rozmowa z Remigiuszem Küblerem
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/WWjFoto: shutterstock.com/WWj

– Chciałem poznać nasz kraj. Bardzo szybko możemy zmieniać krajobraz, przejeżdżając przez góry, przez morze, przez Mazury. Można powiedzieć, że każdego dnia mamy całkowicie inną turystykę – mówi młody podróżnik Remigiusz Kübler, który kilka lat temu wraz ze swoimi kompanami wyruszył w podróż wzdłuż granicy Polski.

Posłuchaj

10:40
Rowerowa przygoda Remigiusza Küblera (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Do grona osób, które objechały cały kraj Remigiusz Kübler, chciał dołączyć już od dzieciństwa. Jego marzenie ziściło się 8 lipca 2015 roku.

– Cała wyprawa zaczęła się w Kostrzynie nad Odrą. Zaczęliśmy od najbardziej płaskich terenów. Jechaliśmy wzdłuż Odry, w stronę gór. Planując wyprawę wiedziałem, że góry będą najcięższym etapem, więc staraliśmy się dobrać ten start tak, by troszeczkę się przed tymi górami rozgrzać, ale i być stosunkowo "świeżym". W górach zawitaliśmy trzeciego dnia wyprawy i opuściliśmy je po dwóch tygodniach – opowiada.

Najczęściej czytane

Wyposażony w zwykły treckingowy rower, sakwy, sprzęt do drobnych napraw i kuchenkę elektryczną ("Można zrobić sobie kawę, a na trasie to duży rarytas"), nasz rozmówca spędził w trasie miesiąc. Pod koniec wyprawy miał za sobą 3 100 kilometrów. – Dętki nie zmieniałem ani razu – śmieje się.

Relacja z Rowerowej Wyprawy Dookoła Polski - 5 Fes/Remo K

Zapytany o rady dla tych, którzy chcieliby pójść, (a raczej pojechać) jego śladem Remigiusz Kübler odpowiada – Pierwszym krokiem będzie przygotowanie fizyczne. Trzeba jeździć kilka razy w tygodniu, nie tylko np. w niedziele i zwiększać swój dystans. Jeżeli nie przygotujemy się na to odpowiednio, wytrzymamy jeden lub dwa dni, może tydzień.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzą: Agnieszka Furtak-BilnikMarta Malinowska
Gość: Remigiusz Kübler (podróżnik, który przejechał Polskę dookoła na rowerze)
Data emisji: 3.07.2020
Godzina emisji: 11.20

kr

Polecane