Martyna Wojciechowska: uwierzyłam, że niemożliwe nie istnieje

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Martyna Wojciechowska: uwierzyłam, że niemożliwe nie istnieje
Katarzyna Stoparczyk i Martyna WojciechowskaFoto: Renata Szewczak

– Jest taka korelacja, że jeśli kobieta decyduje się na tak zwane męskie sporty czy wybory, to ma męskie cechy: siłę, niezłomność czy brak wrażliwości. A to nie jest zgodne z prawdą – mówi Martyna Wojciechowska.

Posłuchaj

Martyna Wojciechowska gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jako pierwsza Polka i kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej ukończyła rajd Sahara-Dakar. Od 17. roku życia jest licencjonowanym kierowcą rajdowym. Posiada również uprawnienia nurka technicznego. 8 lat zajęło jej zdobywanie Korony Ziemi. Najwięcej czasu poświęca jednak na przyglądanie się potrzebującym i ich potrzebom, bo pod żelaznym pancerzem nosi wrażliwe, czułe serce, które okazuje zwłaszcza ciężko chorym dzieciom. I podkreśla, jak ważne jest dla niej macierzyństwo.

– Punktem zwrotnym w moim życiu był czas, kiedy zostałam mamą. Mam wrażenie, że wszystko, co najlepsze, zaczęło się właśnie dziesięć lat temu – mówi Martyna Wojciechowska.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której podróżniczka i dziennikarka mówi, za co najbardziej ceni swoją mamę, opowiada także o pierwszej motorynce i ucieczce z domu na... stację benzynową.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Martyna Wojciechowska
Data emisji: 23.06.2018
Godzina emisji: 8.09

mk

Polecane