Ataki na biura poselskie PiS. "Ma to związek z dzisiejszą opozycją"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ataki na biura poselskie PiS. "Ma to związek z dzisiejszą opozycją"
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz BłaszczakFoto: Trójka

– Jeżeli opozycja mówi o sobie, że jest totalna i będzie przejmować władze nie poprzez kartkę wyborczą, ale poprzez ulice i zagranicę, to takie są potem konsekwencje – powiedział na antenie Trójki szef MSWiA Mariusz Błaszczak, odnosząc się do ostatnich ataków na biura posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Posłuchaj

Szef MSWiA o atakach na biura poselskie PiS (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Nieznani sprawcy zniszczyli drzwi biura posła Prawa i Sprawiedliwości Łukasza Schreibera oraz europosła tej partii Kosmy Złotowskiego w Nakle nad Notecią. Do podobnego aktu wandalizmu doszło również w Warszawie, gdzie w biurze posła PiS Pawła Lisieckiego oraz europosła Zdzisława Krasnodębskiego zaklejono zamki drzwiach wejściowych przy pomocy nieznanej substancji. W zeszłym miesiącu w Sycowie na Dolnym Śląsku doszło do próby podpalenia biura poselskiego posłanki Solidarnej Polski Beaty Kempy. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

– Sprawca ataku na biuro Beaty Kempy jest już w rękach policji. Mam nadzieje, że zostanie surowo ukarany. Niestety takich incydentów jest ostatnio bardzo dużo. Ważne, by wszyscy z parlamentarzystów zgłaszali takie sprawy. Te ataki na biura poselskie mają związek z tym, jaka jest dziś opozycja. Jeżeli opozycja jest totalna i będzie przejmować władze nie poprzez kartkę wyborczą, ale poprzez ulicę i zagranicę, to takie są potem konsekwencje – powiedział Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA dodał, że o ostatnich incydentach będzie jeszcze rozmawiał z Komendantem Głównym Policji. – Uważam jednak, że ten system już funkcjonuje. Szybkie zatrzymania sprawcy ataku na biuro Beaty Kempy jest dowodem na to, że policja działa w sposób prawidłowy – dodał Błaszczak.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszono też kwestię rekonstrukcji rządu.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz 
Gość: Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji) 
Data emisji: 2.01.2018
Godzina emisji: 8.13

koz/mk

Polecane