Marek Jurek: UE dyryguje polityką imigracyjną państw członkowskich

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marek Jurek: UE dyryguje polityką imigracyjną państw członkowskich
Marek JurekFoto: Trójka

- W tej sprawie nie chodzi ani o imigrację, ani tym bardziej o uchodźców, tylko o imperialne ambicje Unii Europejskiej do dyrygowania polityką imigracyjną państw członkowskich i narzucania Europie Środkowo-Wschodniej modelu multikulturalnego, który okazał się fatalny dla Europy Zachodniej - mówił Marek Jurek, komentując decyzję Komisji Europejskiej.

Posłuchaj

Marek Jurek: UE dyryguje polityką imigracyjną państw członkowskich (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Komisja Europejska w środę formalnie wszczęła procedurę przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku z niewywiązywaniem się przez te państwa ze zobowiązań w sprawie relokacji uchodźców. Kraje te mają miesiąc na wystosowanie odpowiedzi do KE.

- Jeżeli Komisja Europejska złoży skargę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, to sprawa będzie się ciągnąć. Polski rząd będzie bronił polskich racji. Teoretycznie ETS może wydać wyrok nakazujący wykonanie postanowień Rady Europejskiej. Może również go nie wydać i wtedy to będzie przegrana sprawa dla KE - stwierdził były marszałek Sejmu.

- Naprawdę w tej sprawie nie chodzi ani o imigrację i polską politykę imigracyjną, ani tym bardziej o uchodźców. Chodzi o imperialne ambicje Unii Europejskiej do dyrygowania polityką imigracyjną państw członkowskich i narzucania Europie Środkowo-Wschodniej modelu multikulturalnego, który okazał się fatalny dla Europy Zachodniej - mówił polityk.

Europoseł wskazał, że pomagamy imigrantom zza wschodniej granicy. - Mamy milion Ukraińców w Polsce. To w ogóle nie interesuje Komisji Europejskiej. Szczególnie ta Ukraina za Zbruczem, która przed wojną nie należała ani do Rumunii, ani do Polski, tylko do ZSRR. Tam ludzie przeżyli koszmar kilkudziesięciu lat komunizmu i ciągle zmagają się z jego pozostałościami. Ci ludzie mają takie samo prawo do poprawy swojego statusu życia i Polska im w tym pomaga - podkreślił polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Marek Jurek odniósł się również do kwestii debaty konstytucyjnej i zapisów, które mogłyby się znaleźć w nowej ustawie zasadniczej.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marek Jurek (europoseł Prawicy Rzeczypospolitej)
Data emisji: 15.06.2017
Godzina emisji: 8.15

dcz/mk

Polecane