Marek Magierowski: los Polaków na Wyspach nie jest przesądzony

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marek Magierowski: los Polaków na Wyspach nie jest przesądzony
Marek Magierowski, rzecznik prezydentaFoto: Polskie Radio

- Zachowanie praw obywateli Polski i innych krajów Unii Europejskiej to zadanie dla polskiej dyplomacji - mówił na antenie Trójki szef biura prasowego w Kancelarii Prezydenta RP Marek Magierowski.

Posłuchaj

Marek Magierowski: Polexit to absurd i nigdy taka koncepcja nie pojawiła się wśród liderów partii obecnie rządzącej w Polsce (IAR)
+
Dodaj do playlisty
+

Izba Gmin odrzuciła w poniedziałek poprawki Izby Lordów do ustawy upoważniającej rząd Theresy May do rozpoczęcia negocjacji ws. wyjścia z Unii Europejskiej. Zapisy gwarantowały prawa obywateli UE po Brexicie i dawały posłom prawo weta wobec warunków Brexitu.

- Mam nadzieję, że uda się doprowadzić do sytuacji, w której prawa obywateli Polski i innych krajów zostaną zachowane. To jest zadanie dla polskiej dyplomacji. Jeżeli pomoc prezydenta będzie potrzebna, to z pewnością Andrzej Duda jest gotów się zaangażować. Pragnę podkreślić, że los Polaków na wyspach nie jest przesądzony - powiedział Marek Magierowski.

Szef prezydenckiego biura prasowego zapytany o kwestie wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej stwierdził, że "Polexit to absurd i nigdy taka koncepcja nie pojawiła się wśród liderów partii obecnie rządzącej w Polsce". - Nie ma takiej koncepcji i prawdopodobnie nigdy nie powstanie. Prawo i Sprawiedliwość wbrew opinii zachodnich komentatorów nie jest partią eurosceptyczną. My chcielibyśmy Unię naprawiać. Jeżeli jednak Unia tego nie zrobi, to możemy być świadkami znacznie gorszego scenariusza niż wspomniany Polexit.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której zaproszony gość odniósł się także do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Londynie w 2015 roku.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marek Magierowski (dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy)
Data emisji: 14.03.2017
Godzina emisji: 8.14

koz/fbi

Polecane