Świątynie Prambanan i Borobudur - największe skarby Jawy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Świątynie Prambanan i Borobudur - największe skarby Jawy
Świątynia Prambanan na indonezyjskiej wyspie JawaFoto: Tomasz Gorazdowski

- Aż robi się słabo, gdy popatrzy się na tę wielką świątynię i pomyśli, że została zbudowana ponad tysiąc lat temu, a potem przez prawie tysiąc lat była zapomniana - powiedział Tomasz Gorazdowski.

Posłuchaj

Świątynie Prambanan i Borobudur - największe skarby Jawy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Najważniejsze zabytki indonezyjskiej wyspy Jawa były przez ok. tysiąc lat ukryte pod warstwą wulkanicznego pyłu i ziemi. Lawa zakryła je niedługo po tym, jak zostały wybudowane. To hinduistyczna świątynia Prambanan i buddyjski Borobudur, obie znajdują się w pobliżu miasta Yogyakarta i są najpopularniejszymi na Jawie miejscami wśród turystów.

Na czym polega wyjątkowość świątyń? Lokalni przewodnicy opowiadają o tym w relacji Tomasza Gorazdowskiego.

Na filmie nakręconym przez naszego dziennikarza mogą Państwo zobaczyć, jaka przygoda spotkała go tuż obok jednej z świątyń...

***

Tomasz Gorazdowski rozpoczął 3-miesięczną podróż po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego planuje różnymi środkami transportu przemieszczać się przez m.in. Malezję, Singapur, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 8.40. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Krystian Hanke
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 15.02.2017 
Godzina emisji: 8.44

fbi/ei

Polecane