"Małe życie", duże emocje

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Małe życie", duże emocje
Fragment okładki książki "Małe życie"Foto: M. Nogaś

To było wyjątkowe wydanie "Z najwyższej półki"! Michał Nogaś zaprosił do Radiowego Klubu Książki, w którym dyskutowana była powieść Hanyi Yanagihary "Małe życie".

Posłuchaj

Dyskusja wokół książki "Małe życie" (Z najwyższej półki/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Od zachwytu po nienawiść. Od wzruszeń po ogromne zdenerwowanie. Od płaczu po zgrzytanie zębami ze złości. Tak najkrócej można spróbować określić emocje, które wywołała w Słuchaczach Trójki powieść o czwórce przyjaciół z Nowego Jorku. Dlaczego?

Wystarczy poczytać komentarze tych spośród Słuchaczy, którzy goszczą na profilu FB naszej audycji, by zrozumieć, że Yanagiharze udało się coś, co rzadko zdarza się pisarzom – prawdziwie poruszyła czytelników, sprowokowała ich do rozmów i dyskusji. Zresztą, proszę kliknąć tu i się przekonać.

Hanya Yanagihara (fot. M. Nogaś) Hanya Yanagihara (fot. M. Nogaś)

Czy taka przyjaźń, jaką autorka opisuje w "Małym życiu" jest możliwa? Czy możemy kochać nie tylko rodzinę, ale przyjaciół? Czy można nie zauważać, będąc okrutnie okaleczonym – fizycznie i psychicznie, że wszyscy dookoła chcą nam pomóc? Czemu ma służyć cierpienie? I czy należy zrozumieć kogoś, kto nie chce żyć za wszelką cenę..?

Na te i inne pytania szukaliśmy wspólnie odpowiedzi w ostatnim wakacyjnym, specjalnym wydaniu "Z najwyższej półki". Gośćmi programu byli: tłumaczka Jolanta Kozak (autorka przekładu), Słuchacze oraz – pośrednio – Hanya Yanagihara (przypomnieliśmy małe fragmenty rozmowy nagranej w Nowym Jorku w marcu).

***

Tytuł audycji: Z najwyższej półki
Prowadził: Michał Nogaś
Data emisji:
28.08.2016
Godzina emisji: 21.10

Hanya Yanagihara i Michał Nogaś (fot. M. Nogaś) Hanya Yanagihara i Michał Nogaś (fot. M. Nogaś)

Polecane