Bonda, Kopińska, Kołodziejczyk i Krajewski z Sopotu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bonda, Kopińska, Kołodziejczyk i Krajewski z Sopotu
Marek Krajewski rozmawia z czytelnikami. Spotkanie prowadzi Michał NogaśFoto: Bogna Kociumbas/Literacki Sopot

W tym wydaniu audycji Michał Nogaś zaprosił na Kulturalną Plażę Trójki, gdzie przez ostatnie dni odbywały się spotkania z pisarzami. W audycji usłyszeliśmy ich fragmenty.

Posłuchaj

Bonda, Kopińska, Kołodziejczyk i Krajewski z Sopotu (Z najwyższej półki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Pogoda w tym roku, niestety, nie rozpieszczała. Czasem słońce, czasem deszcz. Sierpień nad polskim morzem... Już czuć zbliżającą się jesień. Ale - mimo czasami niesprzyjających warunków atmosferycznych - spotkania na Kulturalnej Plaży Trójki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. 

W czwartek Marcin Kołodziejczyk, autor "B", "Dysforii" oraz "Bardzo martwego sezonu" - dziennikarz i reporter doskonale znany naszym Słuchaczom - opowiadał o swoim wędrowaniu po Polsce, o szukaniu bohaterów, o tym, jak z nimi rozmawia i o tym, co w tej chwili jest... modne.

Dzień później gościliśmy Justynę Kopińską, niezwykle utalentowaną i nagradzaną reporterkę, której ostatnia książka "Polska odwraca oczy" nie schodzi z list bestsellerów. To była rozmowa o złu i jego oswajaniu, o trudnych rozmowach z przestępcami i ich ofiarami, o tym, jak często wymiar sprawiedliwości zawodzi.

W sobotę na naszej plaży Marek Krajewski zdradził szczegóły związane z jego nową powieścią. "Mock" ukaże się 14 września i będzie opowieścią o młodym, 30-letnim Eberhardzie, który ma poprowadzić pierwsze poważne śledztwo. Ale książka zdradzi także wiele tajemnic związanych z wyjątkowym wrocławskim budynkiem, czyli z Halą Stulecia. Rzecz dzieje się w roku 1913...

Na zakończenie, w niedzielę, odwiedziła nas Katarzyna Bonda, królowa polskiego kryminału. Opowiadała - niezwykle licznie zgromadzonej publiczności - o tym, jak to się stało, że z dziennikarki "przemieniła się" w pisarkę, o niełatwych rozmowach z profilerami, a także o... mafii (?) z Kazachstanu, która dwukrotnie zniszczyła dysk jej komputera. Dużo miejsca poświęciliśmy również ostatniej - jak dotąd - książce Bondy, czyli "Okularnikowi", będącemu - między innymi - opowieścią o wydarzeniach, które miały miejsce w okolicach Hajnówki (rodzinnego miasteczka pisarki) w roku 1946.

Fragmenty czterech spotkań zaprezentowaliśmy w tym wydaniu audycji.

Odwiedziła nas również pomysłodawczyni festiwalu, wiceprezydent Sopotu Joanna Cichocka-Gula. Opowiadamy więc o planach na przyszły rok. Są bardzo ciekawe!

PS Przypominamy, że działa profil audycji na FB >>>

***

Tytuł audycji: Z najwyższej półki
Prowadził: Michał Nogaś
Goście: Katarzyna Bonda, Justyna Kopińska, Marek Krajewski, Marcin Kołodziejczyk (pisarze), Joanna Cichocka-Gula (wiceprezydent Sopotu)
Data emisji:
21.08.2016
Godzina emisji: 21.10

mn/fbi

Polecane