Krzysztof Czabański: nie będzie zakazu współpracy mediów publicznych z komercyjnymi
- Głównym zadaniem Rady Mediów Narodowych będzie nakłanianie TVP, PR i PAP do współdziałania. Każde z tych mediów miało zwyczaj działać osobno, a nawet współpracowały z konkurencją - mówił w radiowej Trójce wiceminister kultury Krzysztof Czabański.
Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych
Foto: Trójka
- Nie będzie zakazu takiej współpracy PR czy TVP z mediami komercyjnymi, ale mam nadzieję, że argumenty rzeczowe zwyciężą - powiedział Krzysztof Czabański.
- Będę kandydował. Z tego, co wiem, to klub będzie zgłaszał moją kandydaturę i się nie uchylę. Już zgodziłem się kandydować - powiedział Czabański.
Gość radiowej Trójki stwierdził także, że w dziennikach i serwisach informacyjnych nie powinno być komentarzy. - Duża część dziennikarstwa opiera się na zachęcaniu polityków, by siebie nawzajem komentowali, to nie jest rozsądne ani pożyteczne dla słuchaczy - mówił.
Wiceminister kultury odniósł się także do kwestii uszczelnienia ustawy abonamentowej. - Wprowadzimy pewne elementy, które zachęcą lub skłonią ludzi, by płacili abonament - mówił.
Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".
28 czerwca prezydent podpisał ustawę o Radzie Mediów Narodowych. Przewiduje ona utworzenie nowej instytucji - Rady Mediów Narodowych, która między innymi ma powoływać władze mediów publicznych i Polskiej Agencji Prasowej. Zgodnie z ustawą o Radzie Mediów Narodowych, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji będzie liczyła - tak jak obecnie - pięciu członków, a nie trzech jak było w projekcie. Do zadań KRRiTV nie będzie już należało projektowanie, w porozumieniu z rządem, polityki państwa w dziedzinie radiofonii i telewizji.
***
Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Godzina emisji: 8.13
mfm/mk