Jakubiak o szefie MON: człowiek pełen pasji i chęci

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jakubiak o szefie MON: człowiek pełen pasji i chęci
Marek JakubiakFoto: Polskie Radio

- Pan przewodniczący Schetyna w porozumieniu z "Gazetą Wyborczą" chce zdeprecjonować jednego z gospodarzy szczytu NATO. To nie jest polska racja stanu - mówił w "Salonie politycznym Trójki" poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak.

Posłuchaj

O wotum nieufności wobec szefa MON Antoniego Macierewicza mówił poseł Marek Jakubiak z Kukiz'15 (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

PO w poniedziałek złożyła wniosek o wyrażenie przez Sejm wotum nieufności wobec ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna uzasadniał jego złożenie m.in. tym, że nie było reakcji na sobotnie wezwanie PO, by premier Beata Szydło zawiesiła w pełnieniu obowiązków Antoniego Macierewicza do czasu wyjaśnienia twierdzeń z publikacji "Gazety Wyborczej" dot. m.in. kontaktów szefa MON z Robertem Luśnią - współpracownikiem służb PRL.

Poseł Kukiz'15 w stwierdził, że zupełnie nie rozumie tego wotum nieufności wobec szefa MON. - To jest człowiek na właściwym miejscu. Rozmawiam z żołnierzami na niższym szczeblu i armia czuje, że Minister Obrony Narodowej występuje w ich interesie - mówił gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Chciałbym, żeby Platforma Obywatelska zrozumiała, że Polska jest też ich domem i o ten dom musimy wszyscy walczyć. Na pewno nie walczy się w Brukseli i na pewno nie deprecjonuje się ministrów przed tak ważnym spotkaniem jak szczyt NATO - powiedział.

Marek Jakubiak skrytykował także pomysł rządu dot. podniesienia płacy minimalnej. Jak to argumentował? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Marek Jakubiak (Kukiz'15)
Data emisji: 22.06.2016
Godzina emisji: 8.14

mfm/mk

Polecane