Zgodny wybór Talentów Trójki 2015

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zgodny wybór Talentów Trójki 2015
Za nami finał szóstej edycji konkursu Talenty Trójki dla młodych twórców. Podczas gali poznaliśmy laureatów w trzech kategoriach: Teatr, Film oraz Sztuki Wizualne. Nagrodę specjalną - Diament Trójki - odebrał wybitny aktor Janusz Gajos. Kto wygra w 7. edycji konkursu?Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- O dziwo, pomimo długich dyskusji, byliśmy dość zgodni, jeśli chodzi o wszystkich nominowanych i laureatów tej nagrody - mówi Piotr Rypson, przewodniczący jury Talentów Trójki w kategorii Sztuki Wizualne.

Posłuchaj

Talenty Trójki 2015 przyznane. Rozmowa z laureatami i jurorami (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

8 czerwca po raz szósty przyznaliśmy Talenty Trójki. Nagrodę w kategorii Sztuki Wizualne otrzymał Przemysław Ostaszewski. Laureatką w kategorii Film została Paulina Skibińska. Z kolei Anna Smołowik otrzymała nagrodę w kategorii Teatr. Specjalnym wyróżnieniem - Diamentem Trójki - uhonorowany został Janusz Gajos.

Diament Trójki dla Janusza Gajosa i wręczenie Talentów Trójki 2015 >>>

Po zakończeniu uroczystej gali spotkaliśmy się w "Klubie Trójki" z laureatami i jurorami tegorocznych Talentów Trójki. Rozmawialiśmy o tym, jak żyją współcześni artyści, jak z trudami w realizacji swoich projektów radzą sobie tegoroczni laureaci i jakie mają dalsze plany. Zdradziliśmy również dlaczego nie było czwórki finalistów i z jakich powodów jest w to "zamieszana" Barbara Marcinik... Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Wszystko o "Talentach Trójki" >>>

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Bugalski

Goście: Piotr Rypson (wicedyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie, przewodniczący jury Talentów Trójki w kategorii Sztuki Wizualne), Przemysław Ostaszewski (laureat tegorocznych Talentów Trójki w kategorii Sztuki Wizualne), Paulina Skibińska (laureatka tegorocznych Talentów Trójki w kategorii Film), Robert Więckiewicz (aktor), Paweł Sztarbowski (wiceszef Teatru Powszechnego w Warszawie, przewodniczący jury Talentów Trójki w kategorii Teatr), Anna Smołowik (laureatka tegorocznych Talentów Trójki w kategorii Teatr)

Data emisji: 8.06.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/mk

Polecane