Jacek Wilk: wybierzmy nowe pokolenie, dajmy szansę młodej Polsce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jacek Wilk: wybierzmy nowe pokolenie, dajmy szansę młodej Polsce
Jacek WilkFoto: Trójka/Polskie Radio

- Startuję przede wszystkim po to, żeby rozpocząć proces wymiany pokoleniowej polityki polskiej - mówił w radiowej Trójce Jacek Wilk, kandydat na prezydenta Kongresu Nowej Prawicy.

Posłuchaj

Jacek Wilk o wyborach prezydenckich (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Jacek Wilk uważa, że w polskiej polityce potrzeba nowych osób. - To pokolenie, które zarządza nami od okrągłego stołu, zupełnie się wypaliło. To są polityczni emeryci, którzy tylko myślą, żeby przetrwać, przewegetować do emerytury i właściwie nie zależy im na żadnych konkretnych zmianach. Jeżeli młodsze pokolenie nie weźmie w końcu spraw w swoje ręce, to będziemy mieli cały czas postępującą katastrofę demograficzną, katastrofę finansów publicznych, ogromną imigrację itd. - zaznaczył gość "Salonu politycznego Trójki".

- Każdy głos oddany na kandydatów antysystemowych odbiera procenty Bronisławowi Komorowskiemu. To nie są głosy zmarnowane - podkreślił i dodał, że wyborcy powinni zapoznać się z programami kandydatów spoza głównego nurtu. - Wybierzmy nowe pokolenie, dajmy szansę młodej Polsce - powiedział polityk KNP.

Jacek Wilk odniósł się także do programu wyborczego Janusza Korwin-Mikkego, który do niedawna był szefem Kongresu Nowej Prawicy. - Jestem niemile zaskoczony jego pewnymi postulatami. On np. powtarza, że wypuszczałby z więzień tzw. alimenciarzy. (…) Gdybym nie uważał, że byłbym lepszym prezydentem niż Korwin-Mikke, nie startowałbym w wyborach - zaznaczył.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość radiowej Trójki odniósł się ponadto do propozycji Kongresu Nowej Prawicy dotyczącej likwidacji między innymi ministerstw edukacji oraz nauki. Jego zdaniem te dziedziny "nie wymagają ministra". Jak podkreślił, szkolnictwo czy usługi edukacyjne "są takim samym rodzajem usług jak każde inne".

Wilk opowiada się za prywatyzacją oświaty. Jednym z proponowanych przez niego modeli jest model społeczny. Jak wyjaśnił, szkoły mogłyby być prowadzone przez stowarzyszenia, a publiczna oświata działać w drodze wyjątku.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadziła: Marcin Zaborski

Gość: Jacek Wilk (Kongres Nowej Prawicy)

Data emisji: 13.04.2015

Godzina emisji: 8.13

aj/mk

Polecane