Big Book Festival - nowoczesny festiwal włączający publiczność w akcję
2014-05-15, 12:05 | aktualizacja 2014-05-15, 14:05
Dwa dni, kilka tysięcy czytelników, 150 gości, 50 spotkań w międzynarodowym towarzystwie, dyskusje, spacery literackie, głośne czytanie, wirtualne rozmowy. O Big Book Festivalu mówiła w radiowej Trójce pisarka, dziennikarka, publicystka - Paulina Wilk.
Posłuchaj
Paulina Wilk powiedziała, że to pierwszy w Warszawie tego rodzaju międzynarodowy festiwal książki. Bo nie jest to typowy festiwal literacki. - Jest to festiwal bardzo interaktywny, bardzo rozproszony. To będzie 50 wydarzeń w 15 różnych miejscach stolicy, również w przestrzeni miasta m.in. na ulicach, na dworcach, przy ruchomych schodach - tłumaczyła pisarka. - Spotkamy się w międzynarodowym gronie, około 150 gości, w tym kilkunastu zagranicznych - dodała.
Festiwal jest podzielony na 9 bloków tematycznych. - Będziemy mówili o literaturze historycznej i tematach historycznych, ale także np. o literaturze kuchni, czy jak kto woli, smaku literackiego. Program jest bardzo zróżnicowany, a wydarzenia będą od bardzo dużych, wręcz masowych, do bardzo kameralnych, kilkuosobowych - mówiła Paulina Wilk.
Pisarka podkreśliła, że potrzeba na tego typu festiwal w Warszawie była duża. Zdaniem gościa Trójki, z jednej strony było to zaskoczenie, a z drugiej spełnienie pewnego rodzaju "przeczucia". - Wielu z nas czuje, że czytanie to jedna z najfajniejszych, najprzyjemniejszych rzeczy, jakie można w życiu robić, ale to też znakomity pretekst do rozmowy - mówiła publicystka. - Jest to na pewno sposób na czerwcowe zatrzymanie się, spotkanie i przede wszystkim dyskutowanie - dodała.
Big Book Festival w Warszawie już w dniach 14-15 czerwca! Z Trójkowym Znakiem Jakości! Więcej informacji na bigbookfestival.pl i na Facebooku, na profilu audycji "Z najwyższej półki".
Na BBF obecni będą również dziennikarze Trójki: Katarzyna Borowiecka poprowadzi spotkanie "Rękopis, który mówi", Agnieszka Obszańska wraz z Concierge Hotelu Bristol poprowadzi spacery po zakamarkach hotelu Bristol, Katarzyna Stoparczyk zaprosi dzieci do wymyślania bajek w cyklach "Rodzinne bajkopisanie" oraz "Słowa, których nie ma", Katarzyna Stoparczyk wraz z Rafałem Księżykiem opowiedzą o dźwiękowej transformacji, natomiast Michał Nogaś poprowadzi spotkania poświęcone reportażowi światowemu i polskiemu, a także rozmowę "Witajcie w Europie".
Do słuchania audycji "Do południa" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 9 do 12.
(mr, ei)