Piecha: żenujące spektakle w sprawie Trynkiewicza

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piecha: żenujące spektakle w sprawie Trynkiewicza
Bolesław PiechaFoto: Salon polityczny Trójki

- Poprzednie rządy, a głównie resorty sprawiedliwości, zaspały. Przeciętny polityk nie miał pojęcia o problemie z grupą socjopatycznych przestępców - mówił w "Salonie politycznym Trójki" Bolesław Piecha.

Posłuchaj

senator Bolesław Piecha (PiS), był wiceminister zdrowia, o sprawie Mariusza Trynkiewicza i dodatkowych ubezpieczenia zdrowotnego (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Senator Prawa i Sprawiedliwości Bolesław Piecha skomentował,  że sytuacja powstała wokół groźnych przestępców jest ”dziwna i patologiczna ze względów politycznych. - Ustawa, która zamieniała karę śmierci na 25 lat więzienia, uchwalona była ponad 20 lat temu. Potem nagle zdano sobie sprawę, że jest grupa ludzi szczególnie niebezpiecznych, z zespołem socjopatycznym (psychopatycznym), niepodlegających resocjalizacji (…). Gdy zdano sobie sprawę z tej sytuacji, pojawił się problem, jak ją rozwiązać - tak wyjaśniał genezę obecnego zamieszania senator Bolesław Piecha.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki" , "Komentatorzy" , "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wielu prawników wyraża wątpliwości co do tego, czy ustawa, która pozwala na izolowanie szczególnie groźnych przestępców już po odbyciu przez nich wyroku, jest konstytucyjna. Bolesław Piecha argumentował, że prace nad ustawą były źle zorganizowane i trwały za długo. Sam głosował za ustawą w Senacie, bo uważa, że są szczególnie niebezpieczne jednostki, które trzeba izolować, a z drugiej strony, resort sprawiedliwości przekonywał, że ten projekt da się obronić. - Polityk w pewnym stopniu kreuje rzeczywistość, zatem musi bronić przeciętnego Kowalskiego przed taką patologią, jak psychopatia - mówił. Dodał, że opinie psychologów i psychiatrów w sprawie Mariusza Trynkiewicza były jednoznaczne. Uznał, że dobrem wyższym jest bezpieczeństwo obywateli.

Senator mówi, że w efekcie ”jesteśmy świadkiem żenujących spektakli”. - Ktoś wchodzi do celi i po 25 latach znajduje dowody, które powinny spowodować natychmiastowe zatrzymanie pana Trynkiewicza. To zastanawiające - mówił gość Trójki.

Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne?

Bolesław Piecha nie poprze ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza w jego planach wprowadzenia dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Senator zaznaczył, że to wciąż jeszcze niejasna propozycja. Widzi przeszkody prawne. - Polska konstytucja nie pozwala, by ze środków publicznych różnicować obywateli na kategorie - mówił. Jego zdaniem propozycja Arłukowicza w sprawie dodatkowych ubezpieczeń może mieć takie konsekwencje..

Były wiceminister zdrowia czeka z niecierpliwością, aż minister Bartosz Arłukowicza przedstawi próbę rozwiązania problemu kolejek. - Skandalem jest kilkuletnie czekanie na zabieg chirurgiczny i kilkumiesięczne na poradę specjalistyczną - stwierdził były wiceminister zdrowia.

Gościem ”Salonu politycznego Trójki” był senator Bolesław Piecha (PiS), był wiceminister zdrowia.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

agkm/mp

Polecane