Szkoły z mocą zmieniania świata

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szkoły z mocą zmieniania świata
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

O projekcie Ashoki, międzynarodowej organizacji pozarządowej, która znajduje i wspiera innowatorów społecznych, będziemy mówić w najbliższym wydaniu "Czasu niezwykłego".

Posłuchaj

Projekt Ashoka i wsparcie innowatorów społecznych (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Siłą napędową ludzkości są osoby kreatywne, ciekawe świata, pełne empatii… Takie cechy i umiejętności społeczne pomagają odkryć i rozwijać wyjątkowe szkoły, zaliczane do szkół z mocą zmieniania świata.

Np. w jednej z nich – Zespole Szkół Publicznych w Radowie Małym – innowacyjność rozwijana jest u dzieci w pracowniach tematycznych, gdzie dzieci łączą dyscypliny, np. uczą się matematyki gotując.

Zaproszenie do audycji przyjęły: Martyna Rubinowska z projektu Ashoka Polska, Ewa Radanowicz – dyrektor szkoły podstawowej w Radowie Małym i Oktawia Gorzeńska – dyrektor Liceum nr 17 w Gdyni. Obie te szkoły znalazły się w grupie 6 polskich szkół, które otrzymały tytuł "Szkoły z mocą zmieniania świata". Są one częścią międzynarodowej sieci Changemaker Schools. Jest ich 200 na świecie, w Europie 55.

W cyklu "Na wyciagnięcie ręki – "Lekcję życia odrabiam Sam". Pod takim hasłem startuje 8. edycja kampanii "Powrót do szkoły", organizowanej przez Stowarzyszenie SOS wioski dziecięce w Polsce.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autorka: Elżbieta Korczyńska
Goście: Martyna Rubinowska (projekt Ashoka Polska), Ewa Radanowicz (dyrektor szkoły podstawowej w Radowie Małym), Oktawia Gorzeńska (dyrektor Liceum nr 17 w Gdyni)
Data emisji: 3.09.2018
Godzina emisji: 23.08

ml

Polecane