2 maja pokażemy, co "Orzeł może"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
2 maja pokażemy, co "Orzeł może"
"Orzeł może" - wielka akcja społeczna Foto: Trójka

W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rozpocznie się wielka akcja społeczna, która ma przekonać Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. W Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu odbędą się specjalne happeningi, nie zabraknie konkursów z nagrodami i innych atrakcji.

W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rusza wielka akcja społeczna "Orzeł może". W czwartek, 2 maja, w Krakowie, Poznaniu i w Warszawie (godz. 12.00) oraz we Wrocławiu (godz. 14.00) ze śmigłowców zostaną rozrzucone kolorowe ulotki, promujące akcję i zawierające żartobliwe, patriotyczne wierszyki.

Słuchacze i czytelnicy, którzy zbiorą najwięcej ulotek, będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami. W Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu uruchomione zostaną "punkty zwrotne" ulotek. W zależności od wagi przyniesionych ulotek, Trójka będzie nagradzać uczestników zabawy swoimi gadżetami. 133 zdobywców największej ilości ulotek otrzyma specjalnie zaprojektowane, designerskie zegarki z orłem. Aby ułatwić mieszkańcom zbieranie, torby na ulotki będzie można odebrać w "punktach zwrotnych".

W Warszawie dodatkowo odbędzie się wesoły, pokojowy marsz, który rozpocznie się o godzinie 11.45 przy Rondzie de Gaulle’a. Na czele pochodu będzie jechać zabytkowy autobus – "ogórek" kabriolet, na pokładzie którego znajdą się animatorzy: dziennikarze Trójki Piotr Stelmach i Michał Olszański, iluzjonista Maciej Pol, a także zespół muzyczny BiFF. Podczas marszu organizatorzy zapewnią wiele atrakcji: konkursy, trójkowe prezenty, czekoladowe wedlowskie przysmaki. Trasa przebiegnie ulicami: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Punktem kulminacyjnym pochodu będzie uroczyste odsłonięcie przed Pałacem Prezydenckim dwumetrowego orła z… białej czekolady, którego przygotowała firma E. Wedel.
Po zakończeniu manifestacji zachęcamy do spaceru na Stadion Narodowy, bowiem tam 2 maja odbędzie się "Majówka na Stadionie ".  W godz. 11.00 - 18.00 będzie można zwiedzić za darmo punkt widokowy wraz z trybunami. A od godz. 12.30 do 17.30 wokół stadionu będą można uprawiać następujące sporty: rolki, Tai Chi, nartorolki, freesbie, bieganie.

Trójka zaprasza także do słuchania specjalnej audycji "Orzeł może" (2 maja, godz. 12.00-15.00), dzięki której będzie można śledzić przebieg wydarzeń w poszczególnych miastach. Począwszy od Dnia Flagi aż do 4 czerwca na antenie Programu 3 Polskiego Radia i na łamach "Gazety Wyborczej" regularnie będą się ukazywać materiały poświęcone tematom związanym z kampanią, zachęcające Polaków do zwalczania w sobie pesymisty, prezentowania większej pogody ducha, cieszenia się życiem i większej wiary we własne możliwości.

Na specjalne zamówienie i z myślą o promowaniu akcji "Orzeł może" powstała piosenka (słowa Artur Andrus, muzyka Łukasz Borowiecki), którą wykonał zespół Mogli w czwartek, w składzie: Artur Andrus, Łukasz Borowiecki, Wojciech Karolak, Krzysztof Kawałko, Łukasz Poprawski, Piotr Rogucki, Ania Rusowicz, Stanisław Sojka, Paweł Żejmo.

Na potrzeby kampanii firma Endo wyprodukowała limitowaną serię koszulek (do kupienia na stronie endo.pl). Koszulki damskie i męskie zdobi logo kampanii, a dziecięce zabawny orzeł autorstwa Kacpra Dudka. Na wszystkich T-shirtach widnieją dowcipne hasła wymyślone przez Artura Andrusa. Koszulki będzie można wygrać w konkursie "Wywiń orła" od poniedziałku do czwartku między 6 a 16 maja – na antenie Programu 3 o godz. 7.15 w porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" oraz na łamach "Gazety Wyborczej".

Jarosław
Jarosław Kurski, Urszula Dudziak, Zbigniew Zamachowski, Magda Jethon, Artur Andrus, Anna Maria Jopek, Marek Niedźwiecki

 

Polecane