Prosto w słońce!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Prosto w słońce!
Ogród zimowy Daniela Rycharskiego w Kurówku.Foto: mat.promocyjne

Dzwonimy dzisiaj do Michała Urbaniaka i do Daniela Rycharskiego - mamy powód! Świętujemy 10 lat slamu poetyckiego w Polsce, pytamy Rebekę o debiutancką płytę. Odwiedzamy Wrocław za sprawą Althamera, oglądamy wystawę w Rastrze. Zaglądamy do książki "Macewy codziennego użytku" Łukasza Baksika.

Posłuchaj

Daniel Rycharski opowiada o projekcie "Ogród zimowy w Kurówku"
+
Dodaj do playlisty
+

Mamy nadzieję, że w całej Polsce tak pięknie jak za naszym oknem!

Dzisiaj mamy plany bardzo bogate! Po pierwsze goście. Zadzwonimy do Michała Urbaniaka w związku z jutrzejszym koncertem  w Filharmonii Częstochowskiej. To wspólny występ Michała z zespołem Tie Break. Koncert w Częstochowie będzie nagrywany, jest już nagranie pierwszego spotkania ze Szczecina, w planach płyta studyjna i koncertowa.

Realizując w telefonicznym skrócie (Agnieszka Obszańska wraca za tydzień) połączymy się także z Danielem Rycharskim. Opowiadał nam przy okazji odbierania dyplomu Kulturysty Roku 2012 o planach zrealizowania Ogrodu Zimowego w Kurówku. Misja wypełniona!

Odwiedzi nas także Dorota Kwinta  bo mija 10 lat od pierwszego slamu poetyckiego w Polsce! Impreza urodzinowa odbywać się będzie 7 marca w Powiększeniu, w Warszawie. Będzie gość specjalny ze Szwajcarii :)
Na chwilę wpadnie też duet Rebeka. Są w Warszawie w związku z koncertem w Kulturalnej, to dobry pretekst aby zapytać co z wyczekiwaną przez wiele osób debiutancką płytą?

 

Michał Nogaś porozmawia z Łukaszem Baksikiem. Po raz pierwszy spotkaliśmy go, gdy prezentował w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej wystawę "Macewy codziennego użytku". Była zdjęciowym zapisem podróży po Polsce – śladami dawnych jej żydowskich mieszkańców. Ale w rzeczywistości opowiadała o tym, jak i do czego wykorzystano – po wojnie – kamienne nagrobki z żydowskich cmentarzy. Między innymi do… budowy obory i wychodka.
Teraz ukazał się album ze zdjęciami Łukasza i tekstami – między innymi prof. Joanny Tokarskiej-Bakir. Opowiemy o nim i – rozdamy egzemplarze. A niektóre zdjęcia Baksika do zobaczenia w naszej Galerii!

We wrocławskim Muzeum Współczesnym wystawa rzeźb (figur?) Pawła Althamera"Polietylen. W ciemności" to zastęp białych figur z polietylenu, który został wyprodukowany pod kierunkiem Pawła Althamera w Deutsche Guggenheim w Berlinie na przełomie 2011 i 2012 roku. Do Wrocławia przybyło ich 38 – wszystkie są wizerunkami osób, które odwiedziły Deutsche Guggenheim, zdecydowały się uczestniczyć w projekcie „Almech” i zgodziły się na wykonanie odlewu twarzy. Wśród nich „Anda”, „Sebastian” czy „Monika” mogą mieć publicznie rozpoznawalne oblicza. Grupa białych kosmitów wylądowała w schronie przeciwlotniczym z czasów II wojny światowej...

Dobra wiadomość, dzięki której zapamiętamy kończący się tydzień: Portishead ponownie w Polsce! Beth Gibbons i koledzy zagrają 25 czerwca w Hali Ocynowni w krakowskiej Nowej Hucie. To będzie koncert zapowiadający tegoroczny festiwal Sacrum Profanum. Uwaga! Rozdamy pierwsze bilety!!!

Zajrzymy też na wystawę do galerii Raster. Opowiemy o zdjęciach Tadeusza Rolke, które można zobaczyć na wystawie "Jutro będzie lepiej".

na FB jesteśmy także :)

do usłyszenia!

szydłowska&nogaś&niebudek

Polecane