Janek Samołyk wystąpił w Trójce - zobacz wideo z koncertu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Janek Samołyk wystąpił w Trójce - zobacz wideo z koncertu!
Janek Samołyk podczas koncertu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej zaprezentował piosenki z najnowszej płyty "Problem z wiernością".Foto: Andrzej Bołdaniuk

Wrocławski wokalista i gitarzysta Janek Samołyk w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej zaprezentował piosenki ze swojej najnowszej płyty "Problem z wiernością".


Koncert odbył się w niedzielę, 17 lutego 2013 roku o godz. 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Wydarzenie było transmitowane na antenie Trójki.
Janek Samołyk to wrocławski wokalista i gitarzysta, a także autor piosenek, który tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w języku ojczystym. Muzykę artysty najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Samołyk występuje na scenie od 2008 roku.
"Problem z wiernością" to już drugi album artysty wydany przez Polskie Radio. Debiutancki krążek Janka Samołyka "Wrocław", wydany przez Polskie Radio (2010), zebrał pochlebne opinie, przyniósł też muzykowi kilka wyróżnień (m.in. zwycięstwo w konkursie debiutów na OFF Festival 2009).
Nowa płyta "Problem z wiernością" - dostępna w sklepach od 29 października 2012 roku - zawiera kilkanaście premierowych kompozycji, głównie w języku polskim. Album został nagrany wspólnie z zespołem, który towarzyszy Samołykowi na koncertach. Nad produkcją czuwał m.in. Leszek Kamiński, wielokrotny laureat Fryderyka.
- Nie planujemy zarabiać na tym jakichś wielkich pieniędzy, chcemy po prostu pokazać naszą muzykę. Jeśli spodoba się szerszej publiczności, kiedyś zapewne będziemy mogli to finansowo odczuć. Teraz najważniejsze jest to, aby dotrzeć do słuchacza - powiedział muzyk w wywiadzie dla radiowej Trójki.


Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Polecane