Najpierw byliśmy rodzicami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
 Najpierw byliśmy rodzicami
Foto: Glow Images/East News

- Doświadczyliśmy tych wszystkich uczuć, stąd chęć pracowania z matkami, ojcami, rodzicami - mówi Joanna Szpak-Ostachowska, założycielka Mamy w Centrum. W świątecznej odsłonie "Matki Polki Feministki" przejmująca rozmowa z Rodzicami, którzy wspierają innych Rodziców.

Posłuchaj

"Świąteczna Matka Polka Feministka" - niezwykła rozmowa o wsparciu
+
Dodaj do playlisty
+

Świąteczne, wyjątkowe wydanie audycji było o obecnej w nas chęci, by pomagać i gotowości wsparcia "w ciemno" rodziny, której nawet nie znamy. Kanwą rozmowy stały się rzeczywiste wydarzenia, które zaistniały dzięki "Matce Polce Feministce" - audycji Joanny Mielewczyk o rodzicielstwie i wychowywaniu dzieci. Rozmawialiśmy o tym jak bardzo zmienia się nasz świat, gdy stajemy się rodzicami i jak bardzo właśnie wtedy potrzebujemy wsparcia, nie tylko ze strony najbliższych.

Swoimi doświadczeniami dzielili się: Joanna Szpak-Ostachowska, pomysłodawczyni i założycielka Mamy w Centrum, Urszula Piechura-Zygert, współzałożycielka Klubu Mam na warszawskim Bemowie i Krzysztof Górski, psychoterapeuta i trener Fundacji Sto Pociech, który prowadzi warsztaty dla ojców.

- Jesteśmy istotami, które potrzebują grupy, szczególnie w momentach, które są ważne w życiu. Wtedy bycie w grupie jest krzepiące i bardzo rozwijające - podkreśla Joanna Szpak-Ostachowska. Krzysztof Górski zwraca uwagę, że mężczyźni tak samo potrzebują wsparcia, a w grupie dzielą się swoimi problemami, widzą, że nie są w tym sami i mogą czerpać od siebie nawzajem.

Z kolei Urszula Piechura-Zygert wyjaśnia, że coraz popularniejsze obecnie kluby mam to inicjatywa oddolna, gdzie mamy zrzeszają się z potrzeby bycia razem, by nie siedzieć w domu na urlopie macierzyńskim czy wychowawczym. - Po czterech latach zrzeszania znam większość matek z Bemowa, ale nie tylko - opowiada rozmówczyni Joanny Mielewczyk.

Jak pomóc młodym rodzicom?, gdzie szukać wsparcia oraz jak wyglądają warsztaty umiejętności wychowawczych i spotkania w klubie mam? Odpowiedzi znajdą Państwo w dźwięku.

Zapraszamy do kontaktu: matkapolka@polskieradio.pl

Polecane