Kobiety kobietom zgotowały ten los

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kobiety kobietom zgotowały ten los
Foto: Glow Images/East News

- Kobiety są empatyczne, a empatia jest jak nóż. Można nią ukroić chleba ale i wbić w serce - podkreśla gość audycji "Matka Polka Feministka".

Posłuchaj

Tego, żaden mężczyzna nie potrafi...
+
Dodaj do playlisty
+

Mężczyźnie często nie przyjdzie do głowy, że druga strona zauważy jakąś drobną zmianę w naszym zachowaniu, że  to ją zaboli. Kobieto dostrzega to i wykorzystuje uderzając, tam gdzie najbardziej zaboli.  - Kobiety są specjalistkami agresji relacyjnej, czyli wykluczania tych, którzy nam przeszkadzają. Kobiety mistrzynie mobbingu - ocenia Katarzyna Pawlikowska, ekspert w dziedzinie kobiecych motywacji.

Według gości Joanny Milewczyk kobiety, które wybrały różne drogi życiowe nie tylko się nie rozumieją, ale potrafią zrobić wiele, aby dopiec koleżankom o odmiennych poglądach. Często między kobietami sukcesu, a tymi które wybrały macierzyństwo nawet nie ma prób zrozumienia. Oczywiście są też kobiety, które są gotowe pomóc innym bez względu na swoje poglądy czy emocje, ale to mniejszość. 

"Solidarność jajników" mit? Na audycję Joanny Mielewczyk "Matka Polka Feministka" zapraszamy w każdy wtorek o godz. 16.35. Zapraszamy do kontaktu: matkapolka@polskieradio.pl

Polecane