Codzienność samotnych rodziców

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Codzienność samotnych rodziców
Foto: Glow Images/East News

Rocznie rozwodzi się w Polsce 65 tys. par, a co za tym idzie coraz więcej dzieci jest wychowywanych tylko przez jednego z rodziców.

Posłuchaj

Codzienność samotnych rodziców
+
Dodaj do playlisty
+

Po rozwodzie dzieci wychowują najczęściej samotnie matki  (57 procent), w 4 procentach robią to ojcowie, a w pozostałych przypadkach rodzice dzielą się opieką nad potomstwem.

W programie "Matka Polska Feministka" poznajemy historię dwóch matek i jednego ojca, których małżeństwa się rozpadły. Każdy z nich samotnie wychowuje teraz dzieci. Każda z tych historii jest inna. Jedna z matek deklaruje, że z mężem rozstali się po 3 latach oddalania się i ponawianych prób ratowania małżeństwa. Synowie mieli wówczas 8 lat. Mężczyzna związał się z inną kobietą i dziś chłopcy maja malutką siostrę przyrodnią, którą uwielbiają, jak deklaruje ich matka.

Jak definiujemy rodzinę? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Matka Polka Feministka". Pozostałe odcinki cyklu mogą Państwo znaleźć >>> tu.

Druga z kobiet wspomina, że zdecydowała się na rozwód, gdyż w małżeństwie i tak cały czas wszystko było na jej barkach. Ojciec zabiera dziecko co drugi weekend i w tygodniu, ilość dni, które mu poświęca jest jednak coraz mniejsza.

Trzecia z historii to opowieść ojca, który został sam ze swoim synem, bo matka chłopca wybrała karierę. Nie pomogły spotkania z mediatorem, ani poradnia rodzinna. Deklaruje, że dla niego syn zawsze będzie najważniejszy i jeśli kiedyś spotka nową partnerkę, to będzie ona musiała pokochać dwóch mężczyzn: jego i syna.

Na audycję Joanny Mielewczyk "Matka Polka Feministka" zapraszamy w każdy wtorek o godz. 16.35. Zapraszamy do kontaktu: matkapolka@polskieradio.pl

Polecane