Kimbra i jej śluby - zobacz zdjęcia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kimbra i jej śluby - zobacz zdjęcia
Kimbra i Marek NiedźwieckiFoto: fot. PR/D. Kawka

- Kocham Europę, to tak inna architektura, kultura, języki... cała trasa jest niesamowita, gramy nawet w kościołach, to niezwykłe - mówiła tuż przed koncertem pytana przez Marka Niedźwieckiego.

Posłuchaj

Z Kimbrą rozmawia Marek Niedźwiecki
+
Dodaj do playlisty
+

Jedyny w Polsce występ nowozelandzkiej piosenkarki i autorki tekstów odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 7 września 2012 (piątek) o godz. 19.05 i był transmitowany na antenie Trójki. Występ artystki zapowiedział Marek Niedźwiecki , a od godz. 20.05, krótszą w tym dniu, "Listę Przebojów Trójki" poprowadził Piotr Baron .

Jeszcze w 2011 roku słyszeli o niej tylko fani z Australii i Nowej Zelandii, gdzie Kimbra Johnson tworzy od 16. roku życia. Dziś jest piosenkarką, której głos znany jest na całym świecie dzięki megaprzebojowi Gotye "Somebody That I Used To Know" .

Zobacz wideo z koncertów, które odbyły się w Trójce! >>

Materiał na swój debiutancki krążek "Vows" Kimbra przygotowywała niemal trzy lata, ale długa praca dała wspaniałe owoce. "Album pokrył się platyną w Australii i Nowej Zelandii, a kiedy świat zakochał się w hicie Gotye, "Vows" ukazał się również w USA i znalazł się tam w pierwszej piątce najchętniej kupowanych krążków w sklepie iTunes. I właśnie utwory z tej płyty wykonała w Trójce.

Na liście "Billboardu" dotarł do wysokiego, 14. miejsca. W 2012 roku prestiżowy "Rolling Stone" umieścił Kimbrę na szczycie listy artystów, których kariery warto śledzić. Z "Vows" pochodzą trzy przebojowe single: "Settle Down", który był trójkową Piosenką Dnia, "Cameo Lover" oraz "Good Intent".

Polecane