WaluśKraksaKryzys wystąpił w Trójce. Koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej

Tym razem na trójkowej scenie wystąpił WaluśKraksaKryzys - autor takich utworów jak "Najgorsze rzeczy" czy "Tuż przed północą". Koncert na żywo odbył się 14 czerwca w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, a teraz zapis z występu można obejrzeć na YouTubie i wysłuchać na stronie internetowej Trójki.

WaluśKraksaKryzys wystąpił w Trójce. Koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej

WaluśKraksaKryzys w Studiu im. Agnieszki Osieckiej

Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

WaluśKraksaKryzys to artysta, którego słuchaczom Trójki nie trzeba przedstawiać. W ubiegłą niedzielę poprowadził "Rezydencję", opowiadał o swoich literackich upodobaniach w cyklu "Dobrze się czyta", wziął udział w Ustawionym Konkursie Piosenki podczas urodzin stacji, a teraz nadszedł czas na jego solowy występ w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Posłuchaj audycji Trójki:

14 czerwca po godzinie 19 WaluśKraksaKryzys wystąpił na żywo w Trójce. Koncert poprowadziła Gosia Jakubowska. Zapis z występu w formie audio dostępny jest TUTAJ. Koncert można obejrzeć też na naszym YouTubie.

WaluśKraksaKryzys w Studiu im. Agnieszki Osieckiej

WaluśKraksaKryzys to jeden z najbardziej rozchwytywanych artystów młodego pokolenia. Wydał cztery albumy - "MiłyMłodyCzłowiek" (2019, wyd. Trzy szóstki), "Atak" (2021, wyd. Mystic Production) i nagrodzoną Fryderykiem 2024 w kategorii "Album Roku - Rock" płytę "+ piekło + niebo +" (2023, wyd. Mystic Production). Ten album znalazł się również w zestawieniach najlepszych płyt roku w opiniotwórczych mediach.

W 2025 roku WaluśKraksaKryzys wydał swoją czwartą płytę pt. "Tematy i Wariacje". Tytuł, zaczerpnięty ze zbioru esejów pióra angielskiego pisarza, eseisty i filozofa Aldousa Huxley’a, to luźne nawiązanie i zarazem trop do poznania tematyki albumu - gorących tematów i ogólnoświatowych wariacji. Za tę właśnie płytę nominowany został do Paszportów Polityki 2025 w kategorii Muzyka Popularna i został nagrodzony Fryderykiem 2026 za w kategorii Rock & Blues.

Na kolejne koncerty zapraszamy na antenę Trójki co niedzielę po godzinie 19.

Ewelina Kołaczek