"PSYjazna Wielkopolska", czyli atrakcje turystyczne otwarte także dla czworonogów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"PSYjazna Wielkopolska", czyli atrakcje turystyczne otwarte także dla czworonogów
Wyjazdy na wakacje z czworonożnym pupilem to nic nadzwyczajnego. Teraz czas na wspólne zwiedzanie atrakcji turystycznychFoto: Shutterstock/alexei_tm

“Wielkopolska Organizacja Turystyczna zorganizowała akcję "PSYjazna Wielkopolska", która ma zachęcić turystów do podróżowania z czworonogami. Uruchomiono też stronę internetową, na której umieszczono już ponad 30 miejsc przyjaznych zwierzętom.

  • Rośnie popularność podróżowania z czworonożnymi pupilami. Coraz więcej hoteli i lokali gastronomicznych otwiera się na takich gości. Jednak niewiele muzeów czy galerii zezwala na wstęp z psem.
  • Wielkopolska Organizacja Turystyczna w ramach akcji "PSYjazna Wielkopolska" proponuje zwiedzanie regionu wraz z czworonogami. Powstała też mapa atrakcji turystycznych przyjaznych zwierzętom.

Zwiedzanie z pupilem

Od 1 sierpnia LOT wprowadza zakaz latania z psami do USA: to efekt przepisów i ograniczeń wprowadzonych przez stronę amerykańską. Tymczasem Wielkopolska Organizacja Turystyczna zachęca do podróżowania ze swoimi pupilami. Stąd pomysł na akcję "PSYjazna Wielkopolska".

– Z naszych obserwacji wynika, że świadomi psi opiekunowie, którzy lubią spędzać czas ze swoimi podopiecznymi, rezygnują z wyjazdu, bądź wyjazdu do konkretnej lokalizacji, jeśli oznacza to poszukiwanie opieki dla czworonoga – mówi Anna Brykalska-Domańska z Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. – Jeśli coraz łatwiej znaleźć hotele, gdzie można pojechać z psem, to nie tak łatwo znaleźć atrakcję turystyczną, którą z psem można zwiedzać – wskazuje.

Bardzo pozytywny odzew

Jedną z placówek przyjaznych czworonogom jest Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, które już od kilku lat można zwiedzać z psiakiem. – Zaczęło się niewinnie: nasz kolega zaczął do pracy przychodzić z psem, który bardzo szybko zaaklimatyzował się w tym środowisku. Uznaliśmy, że skoro tak, to dlaczego nie pozwolić innym pieskom odwiedzać naszego muzeum – opowiada Jakub Pera, kierownik działu promocji i marketingu Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. – Odzew był natychmiastowy, bardzo pozytywny i dzisiaj pieski to dla nas codzienność. Nic nadzwyczajnego – stwierdza.

Jest oczywiste, że w czasie wspólnego zwiedzania pies musi być na smyczy i pod całkowitą kontrolą swojego opiekuna.

Przeczytaj także:


Pogłębienie relacji z opiekunem

A jak na taką inicjatywę reagują sami zainteresowani, czyli psy? – Dla psa nie jest ważna historia czy architektura danego miejsca, natomiast jest to doskonała okazja do poznania zapachów, eksploracji nowego otoczenia, stymulacji umysłowej, aktywności fizycznej. I, co najważniejsze, do pogłębienia relacji z opiekunem – wskazuje Anna Brykalska-Domańska.

Wielkopolska Organizacja Turystyczna uruchomiła stronę internetową, na której umieszczono mapkę z ponad 30 miejscami, które można odwiedzić z psem: są to muzea, zabytkowe dworki, skanseny. – Planujemy ją cały czas rozwijać o kolejne atrakcje – zapewniają jej twórcy.


 

Posłuchaj

4:35
Zwiedzanie atrakcji turystycznych z psem? W Wielkopolsce to możliwe! (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Robert Grzędowski
Autorka materiału reporterskiego: Aleksandra Dobieszewska
Data emisji: 24.07.2024
Godzina emisji: 8.48
pr/wmkor

Polecane