Festiwal Millennium Docs Against Gravity online: szansa dla tych, którzy nie zdążyli do kina

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Festiwal Millennium Docs Against Gravity online: szansa dla tych, którzy nie zdążyli do kina
"Nie chcemy innej ziemi" zdobył Grand Prix 21. Millenium Docs Against Gravity oraz Nagrodę PublicznościFoto: mat. prasowe

Festiwal Millennium Docs Against Gravity już się skończył, ale się… nie skończył. Cały czas bowiem trwa jego edycja online. Wystarczy wejść na stronę internetową festiwalu, by tam obejrzeć jeden z blisko 150 filmów, a wśród nich prawie wszystkich laureatów.

  • 21. Millennium Docs Against Gravity, edycja stacjonarna największego polskiego festiwalu filmowego, odbyła się w dniach 10–19 maja. W dniach 21 maja – 3 czerwca trwa edycja online.
  • W trakcie części online zostanie pokazanych blisko 150 filmów, w tym większość laureatów ze zdobywcą Grand Prix oraz Nagrody Publiczności, filmem "Nie chcemy innej ziemi".

Pierwsze edycje online festiwalu Millenium Docs Against Gravity została wymuszona przez pandemię, ale sprawdziły się doskonale. Obecnie część online jest integralną częścią imprezy.

Prawie wszyscy laureaci

– To specyfika kina dokumentalnego: udaje nam się przenieść zdecydowaną większość, bo blisko 150 tytułów, z kina do edycji online. To jest taki rok, kiedy największa liczba laureatów, zwycięzców, filmów wyróżnionych znalazła się w edycji on-line – mówi Mateusz Góra, selekcjoner festiwalu. – Oczywiście na czele ze zdobywcą Grand Prix oraz Nagrody Publiczności, filmem "Nie chcemy innej ziemi". Bardzo wzruszającym, mówiącym o sile przyjaźni w obliczu nadchodzącej zagłady, czyli powolnym rozmontowywaniu palestyńskiego osiedla – opowiada.

– Obecnie mamy blisko 140 filmów, ale spodziewam się, że jeszcze zaskoczymy widzki i widzów dołączając jeszcze kolejne produkcje. Tak więc myślę, że skończymy z prawie 150 filmami – dodaje.

Przeczytaj także


Druga noga festiwalu

Część online naturalnie zaczęła egzystować w pandemii i wtedy nie było zaskoczenia dużą frekwencją. – W kolejnych latach to zainteresowanie było tak duże, że właściwie stała się "drugą nogą" festiwalu MDAG. Zainteresowanie jest równie duże, jak w kinach, i wyniki pierwszej i drugiej części właściwie są porównywalne – zapewnia rozmówca Ryszarda Jaźwińskiego.


Posłuchaj

4:27
Trwa MDAG online (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 27.05.2024
Godzina emisji: 13.45

pr/wmkor

Polecane